Premiership, 2. kolo, 22.08.2010, 14:30 h
Newcastle 6:0 Aston Villa
Aston Villa

Newcastle šesticom do slatke osvete

Marin Vuković • nedjelja, 22.08.2010.

Prije dvije godine Aston Villa je pobjedom u posljednjem kolu izbacila Newcastle iz Premier lige, a u prvom međusobnom susretu po povratku u najviši rang Svrake su gostujuću mrežu probušile s pola tuceta pogodaka.

U sezoni 2008./2009. Newcastleu je u posljednjem kolu bio potreban samo bod na Villa Parku kako bi izbjegli put u drugoligaško društvo, no upisali su minimalan poraz i na jednu sezonu preselili u Championship.

Čudesne šestice

Rezultat od 6:0 vrlo je rijedak u nogometnom svijetu, a kada se ponovi čak četiri puta u dva kola, tada to predstavlja svojevrstan fenomen.

Nakon što je Chelsea u prvom kolu s pola tuceta pogodaka razbio WBA, to isto je ponovio i u subotu u Wiganu. Arsenal je jednakim rezultatom svladao Blackpool, a u "klub šestica" upisao se i Newcastle pobjedom nad Aston Villom.

Nadmoćno osvojivši naslov prvaka s čak 102 osvojena boda, Newcastle se u velikom stilu vratio u staro društvo i već u drugom kolu iskoristio priliku za slatku osvetu: Aston Villa je na St. James Parku pregažena s visokih 6:0.

Raspad sistema u redovima gostiju iz Birminghama već je u devetoj minuti naznačio John Carew, promašivši udarac s bijele točke, a samo dvije minute kasnije Newcastleov zločesti dečko Joey Barton rasparao je mrežu Brada Friedela i donio prednost domaćinu.

Nakon pola sata igre Kevin Nolan je povisio na 2:0, a samo četiri minute kasnije Andy Carroll postigao je svoj prvi od ukupno tri današnja pogotka te svoju momčad na odmor odveo s uvjerljivih 3:0.

Bilo je iluzorno očekivati da će se Aston Villa u nastavku vratiti u utakmicu, no malo tko je očekivao da će Friedel kapitulirati još tri puta. Dva pogotka na svoj je konto dodao Carroll, a jednoga je postigao i kapetan Newcastlea Kevin Nolan.

Bilo je ovo posve drugo lice Aston Ville, koja je prvo kolo okončala uvjerljivom pobjedom. Nakon ovako teškog poraza postavlja se pitanje je li Kevin MacDonald najbolji kandidat za nasljednika Martina O'Neilla.

• Obrisan korisnik23.08.2010. u 03:50
    Pogleda malo snimku večeras sa sportkluba...nabužali su ih ko bugarsku skupštinu,odlična prezentacija,pogotovo Carrolla...Aston Villa neprepoznatljiva.Ako budu ovako igrali,možemo mi Hajdukovci a i Dinamovci molit Boga da baš njih izvučemo iz prve jakosne skupine,jer se čine pobjedljivi.
  • kraljetina22.08.2010. u 22:05
    Newcastle mi je jedan od najdrazih klubova i nek se sad raspucaju nakon sezone odmora :=)
    kraljetina
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 21:13
    imaju dobre vezne igrace Nolan, Guthrie, Gutierrez...
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 20:21
    očito ljudi ne razumiju da sam bio sarkastičan. normalno da je to jaka liga. ali razlika u kvaliteti između vrha i dna u engleskoj i kod nas i bilo gdje drugdje je ista. zato nisu svi prvi. moj se sarkazam odnosio na smanjenje naše lige budući da dosta ljudi misli da je to šta dinamo pobjeđuje sa 3... [više na forumu]
  • LeBronWade22.08.2010. u 18:07
    To samo pokazuje koliko je engleska jaka i nepredvidiva. To je liga u kojoj nema velikih igrača koji sami rješavaju utakmice, to je liga velikih ekipa koje zajedničkim snagam osvajaju naslove, kupove i europu.