Slavlje Guingampa u produžecima

Maja Giljanović • srijeda, 25.08.2010.

Nogometaši Guingampa su prije dvije sezone kao drugoligaši osvojili Coupe de France, a na ovogodišnji Coupe de la Ligue "pucaju" kao ambiciozni trećeligaši.

Matija Smrekar je prije tri tjedna od 80. minute sudjelovao u eliminaciji Sedana u prvom kolu Coupe de la Ligue - bivši varteksovac je preuzeo odgovornost i nakon 0:0 u regularnom dijelu i u produžecima pucao jedanaesterac i pogodio, ali Valdivia je svoj promašio i Nimes je slavio u gostima 4:5 - a u prvom kolu se pozdravio i bivši klub Ivana Klasnića. Nantes je u Boulogneu odigrao 2:2 nakon 120 minuta i na penale izgubio 2:4.

Nimes i Boulogne su prošli ispit i u drugom kolu, Nimes je na svom Les Costiersu slavio protiv Lavala 2:0, a Boulogne je u gostima izbacio Clermont 3:2.

Ambicije ne skriva Guingamp. Klub u kojem su karijeru počela imena poput Jean-Pierrea Papina, Didiera Drogbe i Florenta Maloude 2009. je postao tek drugi klub u povijesti da je Coupe de France osvojio kao član Ligue 2 (2:1 u finalu protiv Rennesa), a 2010. "puca" visoko iz Nationala.

Trećeligaš je u prvom kolu izbacio dojučerašnjeg prvoligaša Grenoble i bivšeg dinamovca Josipa Tadića koji je odigrao svih 90 minuta, Guingamp je slavio 2:1, a u drugom se kolu provukao protiv Eviana.

Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali Hamroun je oba puta poništio prednost drugoligaša. U 90. minuti je izborio produžetke, a u junaka se prometnuo Thibault Giresse i golom u 117. minuti Guingampu donio plasman u 1/16 finala.

Coupe de la Ligue, 2. kolo:
Nimes (2) - Laval (2) 2:0, Clermont (2) - Boulogne (2) 2:3, Ajaccio (2) - Vannes (2) 0:0 (4:2 nakon jedanaesteraca), Guingamp (3) - Evian (2) 2:2 (3:2 nakon produžetaka), Amiens (3) - Bastia (3) 0:0 (3:4 nakon produžetaka), Reims (2) - Le Havre (2) 0:2