Smrekaru 10 minuta, Sedanu bod

Maja Giljanović • subota, 16.10.2010.

Bivši U-21 reprezentativac Matija Smrekar odigrao je posljednjih desetak minuta utakmice između Le Havrea i Sedana u kojoj su Veprovi poništili vodstvo domaćina i golom Eudelinea uzeli bod.

Trener Sedana Landry Chauvin ne odustaje od ustaljene prakse, Igoru Prahiću ne ukazuje povjerenje, a Matiju Smrekara na travnjak šalje s klupe za pričuve.

Bivši U-21 reprezentativac je u 10 kola Ligue 2 skupio sedam nastupa i na svih sedam je ulazio kao joker s klupe, tako je bilo i na Jules-Deschaseauxu.

Strijelac dva ligaška gola (prvog je zabio Angersu u petom, a drugog s bijele točke Le Mansu u sedmom kolu) s klupe je odgledao više od dvije trećine utakmice i u 81. minuti zamijenio standardnog Alexisa Allarta.

Veprovi su gubili zahvaljujući golu Joviala u 20. minuti nakon čega, međutim, ni njima nije dugo trebalo da i sami pošalju loptu iza protivničkog golmana, bod Sedanu u 31. je minuti donio Yohann Eudeline.

Bod je to koji klub s najboljim napadom u ligi (ukupno su postigli 21 gol, šest više od Clermonta) držio na visokom trećem mjestu bod iza Troyesa i Toursa, a ispred Chateaurouxa, također s 18 bodova, zbog bolje gol-razlike.

Bivši dinamovac Josip Tadić u Lavalu nije sudjelovao u četvrtom porazu uzastopce svog Grenoblea (0:3), a igrači Yvona Pouliquena i dalje su na začelju. U 10 kola skupili su samo šest bodova i prvi iznad crte Clermont bježi im četiri boda.