Tadiću 75 minuta, Sedan na čelu

Maja Giljanović • subota, 30.10.2010.

Matija Smrekar i Igor Prahić nisu sudjelovali u pobjedi protiv Vannesa kojom je Sedan preuzeo čelnu poziciju u Ligue 2, a Josip Tadić je odigrao 75 minuta u remiju protiv Ajaccija koji je u pet do 12 Grenobleu donio golobradi tinejdžer.

Da 5,179 navijača na Stade des Alpesu i jubilarni 10. put u sezoni ne pokisne u prvoj minuti sudačke nadoknade utakmice 13. kola Ligue 2 pobrinuo se Atila Turan.

Ajaccio je u Grenobleu vodio od 31. minute i gola Kinkele, ali 10-plasirana ekipa lige je uprskala stvar i 18-godišnjak je fenjerašu u pet do 12 spasio bod. Bivši dinamovac i Grenoble i dalje su 20., ali sada Istresu u leđa gledaju samo zbog negativnije gol-razlike.

Smjena se zato dogodila na čelu tablice. Nakon 12 kola vodeći Le Mans je odigrao 1:1 u Le Havreu, Troyes je na gostovanju protiv Angersa izgubio 0:3, Tours svoju utakmicu protiv Chateaurouxa tek mora odigrati (u ponedjeljak) i prvo je mjesto preuzeo Sedan.

Bivši varteksovci Matija Smrekar i Igor Prahić nisu sudjelovali u sjajnoj predstavi Veprova. Sedan se nakon tri remija uzastopce (1:1 protiv Le Havrea, 1:1 protiv Troyesa i 2:2 protiv Eviana) iživio na Vannesu.

19,199 navijača na Louis-Dugauguezu prvi se put na noge podiglo u 31. minuti nakon gola Fauverguea, Karaboue je podebljao u posljednjim sekundama nadoknade prvog poluvremena, Allart je iz jedanaesterca bio precizan u 69. minuti, a završni udarac je u drugoj minuti nadoknade zadao ponovno Karaboue.