Smrekar taktička izmjena u derbiju

Maja Giljanović • srijeda, 20.10.2010.

Bivši varteksovac Matija Smrekar sudjelovao je posljednjih pet minuta i sudačku nadoknadu u derbiju 11. kola Ligue 2 između Sedana i Troyesa. Veprovi bivšeg U-21 reprezentativca su vodili, ali gosti koji su u Sedan doputovali kao lideri prvenstva, a u Sedanu izgubili jednu poziciju, izvukli su bod.

Derbi 11. kola Ligue 2 na Louis-Dugaguezu su pred 10,383 gledatelja odigrali trećeplasirani Sedan i lider Troyes. Veprovi bivših varteksovaca Matije Smrekara i Igora Prahića izvrsno su otvorili susret i golom Allarta poveli u 3. minuti, ali gosti nisu izgubili glavu i u 22. su preko Faussuriera izjednačili.

U nastavku se utakmica mogla prelomiti na obje strane, ali na koncu golova više nije bilo, obje su momčadi osvojile bod nakon kojeg je Sedan ostao na trećem mjestu, a Troyes je skliznuo na drugo iza Toursa koji je pobijedio Reims (2:1).

Smrekaru je trener Landry Chauvin priliku dao u 85. minuti umjesto strijelca Allarta, a Prahić nije konkurirao za sastav. Na teren nije istrčao ni Josip Tadić u pobjedi Grenoblea protiv Metza (1:0) nakon koje je prošlogodišnji prvoligaš pobjegao s dna i fenjer prepustio Reimsu.