Smrekaru 40 minuta, Sedan visoko leti

Maja Giljanović • subota, 02.10.2010.

Bivši napadač Varteksa Matija Smrekar odigrao je 40 minuta u visokoj pobjedi Sedana protiv Istresa kojom su Veprovi nakon devetog kola izbili na drugo mjesto tablice Ligue 2 bod iza Troyesa. Igor Prahić u Sedanu nije dobio priliku, a ni Josip Tadić nije sudjelovao u porazu fenjeraša Grenoblea od Vannesa.

Matija Smrekar se ustalio u krugu 14 igrača Sedana koji pretendiraju na prvi sastav. Trener Landry Chauvin bivšeg napadača Varteksa na travnjak najčešće šalje početkom drugog poluvremena, a 21-godišnjak je u šest nastupa dvaput poslao loptu iza protivničkih golmana.

Prvenstveni prvijenac je postigao iz igre protiv Angersa u petom kolu (3:0), a protiv Le Mansa je u sedmom kolu Sedanu pun plijen osigurao iz jedanaesterca (2:1).

Prošli tjedan Sedan je izvukao deblji kraj (0:2) u Nimesu, Smrekar je igrao od 53. minute, a ovog puta trener ga je u igru protiv Istresa poslao minutu prije. Krapinac nije bio strijelac, ali Sedan je pobijedio i peti put u devet utakmica i izbio na drugo mjesto bod iza Troyesa.

Allart je Sedan doveo u vodstvo u 2. minuti, Akrour je izjednačio u 13., ali u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena gosti su poklekli još tri puta i priči je nakon golova Eudelinea, Fauverguea i Le Moignea bio kraj.

Gostima nije pomogao ni igrač više punih pola sata nakon isključenja Valdivije, a i s igračem manje Sedan je pronašao put ka mreži Menetriera, u 90. minuti strijelac za 5:1 je bio Karaboue.

Igor Prahić nikako da se izbori za svoje mjesto pod suncem, a ni status Josipa Tadića nije blistav. Bivši dinamovac nije sudjelovao u porazu Grenoblea od Vannesa (1:2), a prošlogodišnji prvoligaš je na najboljem putu da se sljedeće sezone spusti u National, posljednji je i u devet je kola skupio samo šest bodova.