Smrekar ni na klupi

Maja Giljanović • utorak, 26.10.2010.

Od trojice hrvatskih nogometaša u Ligue 2 u 12. kolu nijedan nije dobio ni minutu. Igor Prahić u Sedanu i Josip Tadić u Grenobleu standardno ne igraju, ali ovog puta priliku nije dobio ni Matija Smrekar. Sedan je na gostovanju u Evianu odigrao 2:2, a bivši U-21 reprezentativac kojeg trener Chauvin tradicionalno šalje u igru u drugom poluvremenu nije bio ni na klupi.

Treću utakmicu uzastopce Sedan Matije Smrekara i Igora Prahića je odigrao bez pobjednika, Veprovi su nakon 1:1 u Le Havreu i 1:1 protiv Troyesa na svom Louis-Dugauguezu u 12. kolu Ligue 2 odigrali 2:2 protiv Eviana.

Neigranje Prahića nije novost, 23-godišnjak je u dosadašnjem dijelu prvenstva odigrao samo jedno poluvrijeme, ali izostanak Smrekara jest. 21-godišnjaka je trener Landry Chauvin na teren slao osam puta, Zabočanin je skupio ukupno 217 minuta, postigao je i dva gola, ali u Annecyju je njegovo mjesto na klupi za rezerve popunio Mickael Le Bihan (odigrao je na koncu posljednje četiri minute).

Evian je poveo u 42. minuti iz jedanaesterca Pouyea, Allart je i sam udarcem s bijele točke izjednačio u 55., a Fauvergue je u 69. donio prednost Sedanu. Vodu na mlin gostima dodatno je usmjerilo isključenje Cambona u 73. minuti, ali bod Evianu s igračem manje spasio je Farina u 86. minuti.

I Sedan i Evian su skliznuli za jednu poziciju na četvrto i peto mjesto dva boda iza novog lidera Le Mansa (1:0 protiv Istresa), a Grenoble koji je bez Josipa Tadića do nogu potučen u Reimsu (1:4) ponovno je pao na začelje.