Smrekar s bijele točke donio pobjedu

Maja Giljanović • petak, 17.09.2010.

Bivši varteksovac Matija Smrekar u sedmom je kolu Ligue 2 postigao najvažniji gol otkad je postao igrač Sedana. 21-godišnjak je jednom bio strijelac u Liga-kupu, prvi je ligaški gol postigao u petom kolu u visokoj pobjedi protiv Angersa, ali protiv Le Mansa se pretvorio u junaka i u 86. minuti s bijele točke omogućio Sedanu skok na drugo mjesto.

Otkad je iz Varteksa potpisao za Sedan Matija Smrekar je pred utakmicu sedmog kola Ligue 2 protiv Le Mansa postigao dva gola. Jednom je bio strijelac u Liga-kupu i nije pomogao da Sedan izbjegne eliminaciju (na jedanaesterce od Nimesa), a jednom je zabio i u prvenstvu u visokoj pobjedi protiv Angersa (3:0) u petom kolu.

Treći gol 21-godišnjaka najvažniji je dosad. Le Mans je u Sedanu vodio golom Helstada iz jedanaesterca u 15. minuti, La Moigne je izjednačio u 55. minuti, a nepunih 20 minuta nakon što ga je trener Landry Chauvin poslao na travnjak umjesto Valdivije Smrekar se pretvorio u junaka.

Sudac Cedric Cotrel je u 85. minuti još jednom pokazao na bijelu točku, ovog puta u korist domaćina, a odgovornost je preuzeo Smrekar, prevario gostujućeg golmana Ovona i izazvao ovacije 8565 navijača na Louis-Dugauguezu.

Nakon što su izgubili na otvaranju u Toursu (3:4) Smrekar i suigrači (Igor Prahić nikako da dobije priliku) su nanizali šest utakmica bez poraza od čega su na četiri osvojili pun plijen i na tablici se uspeli na drugo mjesto dva boda iza Toursa.

Bivši dinamovac Josip Tadić nije sudjelovao u domaćem porazu od Troyesa (0:2), a Grenoble je nakon petog poraza u sedam kola skliznuo na 18. mjesto.