Golijada Borussije (M) i pobjeda Borussije (D)

Damir Žbulj • nedjelja, 29.08.2010.

Pred rasprodanom BayArenom Bayer iz Leverkusena dočekao je Borussiju iz Mönchengladbacha, a u fantastičnoj utakmici vidjeli smo devet pogodaka. Trener Bayera Jupp Heynckes ugostio je momčad s kojom je ostvario svoje najveće uspjehe. Njihov je najbolji strijelac u povijesti, bio je s njima četverostruki prvak Njemačke i osvajač kupa UEFA, a igrači Borussije iz Mönchengladbacha zahvalili su mu na svemu sa šest pogodaka u mreži njegove momčadi...

Odličnu utakmicu, prilikom za Bayer u 11. minuti, otvorio je Kiessling, ali njegov udarac glavom išao je ravno u vratara. U 20. minuti prvi pogodak na utakmici. Nakon pogreške obrane Bayera, Idrissiou je osvojio loptu i asistirao Patricku Herrmannu, koji iz neposredne blizine posprema loptu pod gredu, za početno vodstvo gostiju. U 23. minuti velika prilika za povećanje vodstva. Nakon kornera, prebačenu loptu na drugu vratnicu, Bradley ne uspijeva pretvoriti u pogodak.

Već u idućoj minuti izjednačenje. Na centaršut Castra odlično reagira Derdiyok i glavom prebacuje vratara Baillya. Prilike se nastavljaju nizati na obje strane. U 30. minuti u kontranapadu gostiju Idrissiou puca pored gola Adlera, a četiri minute kasnije, Kiessling s ruba 16-terca, glavom pogađa gredu. Zadnjih desetak minuta pritisak gostiju. Arango s lijeve strane opasno puca u bliži kut, ali nije bilo potrebe za intervencijom vratara. U 40. minuti Reus na drugoj vratnici odlično puca iz voleja, Adler odbija u korner. U nastavku akcije ipak pogodak za goste. Udarac s 20-tak metara brani Adler, a na odbijenu loptu natrčava Brouwers i zabija za ponovno vodstvo gostiju. U 44. minuti Barnetta je imao priliku poravnati rezultat. Nakon lošeg ispucavanja vratara gostiju , pucao je zamalo pored vrata.

U završnici prvog dijela još jedan pogodak gostiju. Nakon pomutnje u obrani domaćih. Idrissiou puca prema golu, promašuje loptu i idealno asistira za Herrmanna, koji fantastično pogađa suprotan gornji kut vratara Adlera i postavlja rezultat na 1:3.

U nastavku utakmice ista priča. Otvorena utakmica s pregršt prilika i pogodaka. U 47. minuti Reus s ruba 16-terca prebacuje vrata domaćih. Nakon prekršaja Barnette nad Bradleyem u 56. minuti, slobodan udarac s 25 metara izveo je Arango i fantastičnim udarcem svladao bespomoćnog Adlera.

Međutim, čim se krenulo s centra, kazneni udarac za Bayer. Marx ruši Vidala, a isti igrač realizira najstrožu kaznu za smanjenje vodstva i vraća nadu u preokret rezultata. Nada domaćih traje do 60. minute, kada na Marxov ubačaj s desne strane Arango puca ravno u Adlera, ali na odbijenu loptu natrčava Idrissiou i povećava rezultat na 2:5. Šesti pogodak za goste postiže Reus u 69. minuti susreta, a za konačnih 3:6 zabija Kiessling u 70. minuti utakmice, nakon vjerojatnog prekršaja nad vratarom. Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao, a odlične prilike za Bayer do kraja utakmice nisu realizirali Jorgensen, Balitsch i Derdiyok.

Gdje je jedna Borussija stala, druga je nastavila. U drugoj utakmici dana, Stuttgart je ugostio Borussiju iz Dortmunda. Već u petoj minuti vodstvo gostiju. Schmelzerov ubačaj s desne strane pogađa Boulahrouza u leđa, vara vratara Ulreicha i završava u mreži Stuttgarta. U 26. minuti ponovno zgoditak za Borussiju. Na povratnu loptu natrčava Lucas Barrios i povisuje na 0:2. Nakon greške obrane domaćih u 38. Minuti, 18-godišnji Goetze glavom povisuje na 0:3.

U drugom dijelu i dalje neprepoznatljivi Stuttgart. Kagawa u 50. minuti, umjesto da sam puca s ruba 16-terca, pokušava uposliti suigrače i upropaštava izglednu priliku, a minutu kasnije Barrios izbija sam ispred vratara, ali golman brani njegov udarac.

U 63. minuti budi se Stuttgart. Odličan udarac iz daljine Cacaua u korner odbija Weidenfeller. Tračak nade za domaće u 69. minuti. Ubačaj s desne strane, glavom u pogodak pretvara Cacau. Minutu kasnije opasno puca Harnik, a Weidenfeller je na mjestu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, uz nekoliko pokušaja gostiju iz kontranapada. Stuttgartu je ovo drugi ovosezonski poraz dok je Borussija vratila dobro raspoloženje u momčad nakon uvodnog poraza protiv Bayera.