Bundesliga, 2. kolo, 28.08.2010, 18:30 h
St. Pauli 0:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Hoffenheim na kraju rastužio St. Pauli

Borna Rupnik • subota, 28.08.2010.

Nogometaši Hoffenheima pridružili su se petorki na vrhu bundesligaškog poretka sa svih šest bodova iz prve dvije utakmice. No, do pobjede kod novog prvoligaša stigli su tek u zadnjim trenucima dvoboja...

Utakmica St. Paulija i Hoffenheima predstavljala je okršaj momčadi koje su svoje uvodne dvoboje dobili rezultatima 3:1 i 4:1 te su i jedni i drugi na teren istrčali u dobrom raspoloženju, u nadi da će odličan početak nadograditi još jednim pozitivnim ishodom.

Zaigrali su zato prilično otvoreno, a najbolje su prilike u prvom dijelu propustili Fabian Boll, koji je nakon samo pet minuta igre pogodio okvir gola, te Demba Ba, kojega je u 28. minuti zaustavio domaći vratar Mathias Hain.

Nastavak je propuštanjem sjajne šanse otvorio Rouwen Hennings, no potom je konce igre preuzeo Hoffenheim. Ipak, ritam je polako počeo padati, a prilike su se stvarale tek sporadično. Trenutak odluke zbio se u 87. minuti.

Udarac iz kuta izveo je Sejad Salihović, a Isaac Vorsah, 25-godišnji branič iz Gane, iz blizine pogađa glavom za minimalnih, ali Hoffenheimu itekako dovoljnih 1:0. Odmah u sljedećem napadu pokušao je poravnati Max Kruse, no nije bio precizan i gosti su odnijeli sva tri boda.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim, dok je Boris Vukčević u 70. minuti zamijenio Tobiasa Weisa.