Inspiriran protiv svog Marseillea

Maja Giljanović • nedjelja, 29.08.2010.

Prvak Marseille može plakati za propuštenim u Bordeauxu, ali ni bod osvojen na Chaban-Delmasu u situaciji u kojoj je od 35. minute igrao s devetoricom u polju nije neuspjeh.

Derbi utakmica četvrtog kola Le Championnata završila je miroljubivom podjelom bodova, a tužniji zbog takvog raspleta su prvaci. Marseille je u Bordeauxu golom Lucha Gonzaleza vodio od 12. minute i izgledao bolji protivnik i u dugim trenucima od 35. minute i izravnog isključenja Cissea na Plašilu, ali na golu Žirondinaca je briljirao šest sezona stanovnik Velodromea Carrasso.

Skinuo je 29-godišnjak ispred Lucha u 24. i Remyja u 61. i 77. minuti, a promašaji su se Marseilleu na koncu obili o glavu dvije minute prije kraja utakmice. Plašil je savršeno pronašao Modestea, Azpilicueta je ostao kratak i 22-godišnjak koji je prošle sezone parao mreže u Ligue 2 za Angers (20 puta u 37 nastupa) Mandandu je ostavio bez odgovora.

Vezane vijesti

Bodove su podijelili i Lille i Nice, a i ovdje su gosti ispustili prednost. Nice je vodila od 34. minute kad je Fae bio precizan s bijele točke, a Hazard je poravnao 20 minuta prije kraja susreta.

Prednost domaćeg terena su iskoristili Monaco i Sochaux. Monaco je golovima Niculaea u 52. i Aubameyanga u 59. minuti slomio otpor Auxerrea, a Sochaux je PSG ubio u pojam u prvom poluvremenu i nakon golova Maige, Browna i Perquisa u nastavku mirno priveo utakmicu kraju (gol Hoaraua u 50. minuti nije ih pokolebao).

Treća je ovo utakmica uzastopce da Parižani gube nakon prvenstvene protiv Bordeauxa (1:2) i uzvrata u Europskoj ligi protiv Maccabija (3:4). Utjehu Antoine Kombouare može izvući iz činjenice da je i unatoč porazu u Tel Avivu produljio život u Europi jer je na Parku prinčeva Izraelce dobio 2:0.