Milan "otplesao sambu", Juve razočarao

Ivana Spahija • nedjelja, 29.08.2010.

Brazilska veza u crveno-crnim redovima donijela je Milanu uvjerljivo slavlje u otvaranju nove sezone. Rossoneri su na krilima Pata, Ronaldinha i Thiaga Silve potopili Lecce i time zauzeli prvo mjesto na ljestvici. Razočarao je Juventus, koji niti u novoj sezoni nije uspio doći do pobjede, već je upisao neočekivani poraz u gostima kod Barija...

Odličnom predstavom pred svojim navijačima na San Siru nogometaši Milana otvorili su novu sezonu. Rossoneri su s uvjerljivih 4:0 svladali Lecce i time uzeli prva tri boda. Novopečeni prvoligaš potopom je dočekao premijerni nastup u prvoj ligi, ali je barem mogao uživati u "brazilskoj sambi" na travnjaku, gdje su odlični Pato, Ronaldinho i Thiago Silva, uz "točku na i" Filippa Inzaghija, Milanu donijeli uvjerljivu pobjedu.

Susret je očekivano počeo dominacijom Milana, već u 12. minuti je Thiago Silva projektilom s 25 metara udaljenosti prilično zagrijao gostujućeg vratara Rosatija. Četiri minute kasnije Rosati je ipak kapitulirao, akciju je započeo Borriello dodavanjem za Ambrosinija, koji je potom odlično uposlio Pata, a mladi Brazilac je s lakoćom matirao Rosatija za vodstvo Milana od 1:0.

Milan je do povećanja vodstva mogao doći u 22. minuti, Ronaldinho je odlično pronašao Seedorfa, čiji je udarac uspio obraniti Rosati. Ipak, samo minutu kasnije ponovno se tresla mreža gostiju, Ronaldinho je izveo udarac iz kuta, a Thiago Silva loptu matirao Rosatija za vodstvo Milana od 2:0. Samo pet minuta nakon toga ponovo su se tresle tribine na San Siru, Ronaldinho je majstorski uposlio Pata, koji je po drugi put u susretu pronašao put do mreže Leccea za veliko vodstvo Milana od 3:0.

Ni tu nije bio kraj pokušajima Milana u prvom dijelu, raspoloženi Ronaldinho u nekoliko je navrata odlično dodao za Pata i Ambrosinija, koji ipak nisu uspjeli pronaći put do mreže Rosatija. Drugi dio donio je nešto smireniju igru Rossonera, koji su i dalje dominirali na travnjaku. U 60. minuti susreta poništen je pogodak Borriella zbog zaleđa, a četiri minute kasnije nakon asistencije Ronaldinha Filippo Inzaghi je pogodio gredu gola Leccea. Pippo se za taj promašaj iskupio u 90. minuti susreta kada je pronašao put do mreže Leccea i postavio rezultat na konačnih 4:0 za veliko slavlje Milana.

Crni niz započet davno u prošloj sezoni nogometaši Juventusa produžili su i na početak nove sezone. Stara dama je doživjela poraz na gostovanju u Bariju, gdje su domaćini s minimalnih 1:0 uzeli prva tri boda i talijanskom velikanu produžili muke. Niti dolazak trenera Luigija Del Nerija nije probudio uspavane Torineze, no s obzirom da se radi tek o prvom kolu, Juventus još uvijek ima vremena vratiti se na pobjedničke staze.

Što se same utakmice tiče, sam početak pripao je gostima iz Torina. Juventus je vratima Barija zaprijetio već u šestoj minuti kada je opasan pokušaj Quagliarelle uspjela raščistiti domaća obrana. Bari je do pogotka mogao doći u 22. minuti, dobro je pucao Ghezzal, još bolje obranio Storari. Gosti su ponovno zaprijetili u 34. minuti, pokušaj Felipea Mela zaustavili su braniči Barija, a tri minute kasnije Quagliarella je gađao malo pokraj gola Gilleta.

Nakon dominacije gostiju, jače su pritisnuli i nogometaši Barija, koji su u 43. minuti uspjeli doći do pogotka. Donati je uspješno prošao Marchisija i potom lijepim pogotkom matirao Storarija za vrijednih 1:0 Barija. Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo raspoloženim domaćinima, svoje su udarce isprobali Almiron, Barreto i Donati, ali je obrana Juventusa izdržala pa se semafor zaustavio na konačnih 1:0 za potpuno zasluženo slavlje momčadi iz Barija.

Prvi nastup u Serie A loše je prošao i za novopečenog prvoligaša Bresciju, koja je rezultatom 2:0 poražena u gostima kod Parme. Mrežu Brescije domaćini su načeli već u 11. minuti susreta kada je Bojinov nakon slaloma kroz gostujuću obranu matirao Serenija i Parmi donio vodstvo od 1:0. Pred sam kraj prvog dijela, točnije, u 45. minuti susreta, Morrone je iz slobodnog udarca pronašao put do mreže gostiju za vodstvo i konačnu pobjedu Parme od 2:0.

Sezonu je uspješno otvorila Sampdoria, koja je kod kuće rezultatom 2:0 uzela sva tri boda Laziju. Blucerchiati su dugo lomili otpor Rimaljana, ali su boljim drugim poluvremenom zasluženo došli do prve ovosezonske pobjede. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka uz prilično podjednak omjer snaga obje momčadi, čak je nešto konkrentija bila momčad Lazija, ali bez uspjeha.

U 59. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za domaćine zbog prekršaja Lichtensteinera nad Dossenom, a Cassano je sigurnim udarcem s bijele točke Sampdoriji donio prednost od 1:0. Nakon tog pogotka s klupe je isključen trener Nebesko plavih Edoardo Reja zbog prigovora sucima. Sampdoria je pobjedu potvrdila u 71. minuti pogotkom Gubertija za konačnih 2:0 i sva tri boda Blucerchiatima.

Bodove su podijelili Fiorentina i Napoli rezultatom 1:1. Napoli je u Firenzi šokirao Viole ranim, ali prilično spornim pogotkom Cavanija već u sedmoj minuti susreta, ali je D'Agostino pogotkom u 49. minuti postavio rezultat na konačnih 1:1. Susret bez pogodaka odigrali su Palermo i Cagliari, a naš Igor Budan nije konkurirao za sastav momčadi sa Sicilije. Chievo je otvorio sezonu osvajanjem sva tri boda, u Veroni je rezultatom 2:1 svladao Cataniju zahvaljujući pogocima Moscardellija i Pellissiera u 14., odnosno 83. minuti susreta.

• Obrisan korisnik30.08.2010. u 01:49
    juventus ima previše novih igrača kupljeno na brzinu i vidi se da nema rezultata
  • Obrisan korisnik30.08.2010. u 01:11
    ukratko, ne može juve do naslova... i lani su kao super trgovali pa ih je puno slabiji Milan 2 puta po 3:0 tukao... btw, očekujte još zanimljivosti iz Milana u vezi transfera... Robinho je sljedeći! :)