Smrknulo se nad Bombonerom

Maja Giljanović • ponedjeljak, 06.09.2010.

Kratkog daha je bilo veselje navijača Boca Juniorsa poslije utakmice s Velezom prošlog tjedna, trener Claudio Borghi ponovno čupa kose nakon što je u petom kolu Bombonerom trijumfalno prošao San Lorenzo.

Igrači Boce su prošlog vikenda divnim čudom pobijedili Velez (2:1), ali nakon utakmice petog kola protiv San Lorenza među navijačima na Bomboneri ponovno je zavladala apatija. Igrači Claudija Borghija prepustili su inicijativu gostima, San Lorenzo je prokockao dvije stopostotne šanse, Boca se izvukla, ali je prvi dio završila s igračem manje nakon isključenja Medela.

Balsas je brojčanu prednost iskoristio u 52. minuti, Menseguez je u 88. podebljao vodstvo i dobro za gostujuće navijače da jest jer Palermo je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za na koncu ipak nedovoljnih 1:2.

Ni River nije ulovio ni bod, lideri su u derbiju kola pali na gostovanju kod Veleza. Martinez je u 33. minuti doveo Velez u vodstvo, Buonanotte je poravnao u 42., a u 59. je iz jedanaesterca siguran bio Silva i Velezu osigurao diobu prvog mjesta s Arsenalom.

Arsenal koji je svoju četvrtu pobjedu golom Obola u 39. minuti izborio protiv Argentinos Juniorsa i Velez poravnati su na 12 bodova, a postigli su i primili identičan broj golova (8:4).

River je skliznuo na peto mjesto, a prestigli su ga i San Lorenzo i Estudiantes. Estudiantes je gubio od Godoya, ali je s(p)retno autogolom Dutarija i golom Gonzaleza u drugoj minuti nadoknade osvojio sva tri boda. Independiente je pobjegao sa začelja, ali i dalje čeka prvu pobjedu, protiv Newell's Old Boysa je izvukao bod (1:1).

Apertura, 5. kolo:
Boca Juniors - San Lorenzo 1:2, Velez - River Plate 2:1, All Boys - Olimpo 1:0, Racing - Colon 1:2, Newell's Old Boys - Independiente 1:1, Arsenal - Argentinos Juniors 1:0, Godoy - Estudiantes 1:2, Banfield - Tigre 1:1, Quilmes - Huracan 1:2