Četiri momčadi stopostotne

Vedran Babić • ponedjeljak, 06.09.2010.

Poslije drugog kola 3. HNL - Jug četiri su momčadi zadržale stopostotni učinak. To su Velebit, Raštane, Hrvace i Neretvanac, a jedino je potonja u ovom kolu ostvarila gostujuću pobjedu.

Nakon prošlotjednog slavlja u Prološcu 4:2 nogometaši Raštana su u premijeri pred svojim navijačima s 2:0 porazili Primorac. Gostima iz Biograda, kojima je ovo prvi poraz, zabili su Kurtin u 30. i Burčul u 50. minuti.

Velebit je do svoje druge pobjede stigao još uvjerljivije - s 4:0 protiv Neretve. Gosti su se dobro držali prvih pola sata, a onda su u samo 18 minuta primili četiri pogotka. Barnjak je bio precizan u 32. i 36., Rašić u 40., a Uskok u 50. minuti.

Hrvace su, pak, s 3:0 apsolvirale Primorac 1929. Stobrečane je načeo Grbeša u 16. minuti. Porobija je sedam minuta prije kraja povisio na 2:0, a trijumf domaćih potvrdio je Božinović u 75.

Neretvanac je upisao jednu od dvije gostujuće pobjede u ovom kolu. Opuzenci su slavili u Klisu s 2:1 i tako ozbiljno uzdrmali ambicioznu momčad Uskoka, koja poslije dva kola ima samo jedan bod.

Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Mihaljevića, a prednost je udvostručio 18-godišnji Valentin Ćorić, koji je u travnju ove godine zajedno sa suigračem Zvonimirom Čamom (nije ulazio u igru) stradao od strujnog udara prilikom tuširanja u svlačionici Jadrana iz Kaštel Sućurca. Srećom, mladići su se uspješno oporavili i ponovno su na nogometnim travnjacima. Konačnih 1:2 postavio je Radić pet minuta prije kraja.

Druga gostujuća pobjeda pripala je Dinari koja je u samoj završnici golovima Lučića i Škorputa nanijela i drugi poraz Zmaju iz Makarske dok je drugi Zmaj, onaj iz Blata, također poražen i to u Dubrovniku kod GOŠK-a (2:1).

To mu je drugi ovosezonski poraz u novom društvu, baš kao i Mladosti iz Prološca, koja je s 2:0 poražena u Unešiću kod Zagore (Dević, Alfirević). Jadran LP je s 2:0 s protiv Omiša upisao prvi trobod ove sezone, strijelci su bili Čotić u 53. i Nikolac u 61. minuti, a Konavljanin je u najefikasnijoj utakmici kola s 3:2 nadvisio Jadran (KS).