1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2010, 19:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Fegeš (Nedelišće), Hudika (Varaždin)

Damir Žbulj • petak, 10.09.2010.

Nakon reprezentativne stanke lopta se ponovno zakotrljala našim prvoligaškim travnjacima. Karlovac je na stadionu pokraj Korane dočekao Hrvatski dragovoljac priželjkujući treću prvenstvenu pobjedu, kojom bi se priključio sredini prvenstvene ljestvice…

Adis Stambolija
65'
5
Edin Husić
80'
8
Matija Štefančić
84'
Leopold Novak
46'
99
Velimir Švarić
62'
10
Sergio Ruben Lacerda De Oliveira
74'
Davor Mladina

Karlovčani nisu u prvenstvo krenuli prema očekivanjima, skupivši iz šest utakmica isto toliko bodova, ali su ipak smatrali da će se lako obračunati s posljednje plasiranom momčadi prvenstva. Dragovoljci su prvenstvenu pauzu iskoristili za osnaženje svog igračkog kadra, a u Karlovac su otišli s umjerenim optimizmom očekujući da će na teškom gostovanju uspjeti izvući barem bod.

Prema najavama iz obaju tabora, ekipe su utakmicu otvorile žustro, otvoreno i napadački. Međutim, početni pritisak domaćih trajao je prvih 15-tak minuta, ali ipak bez nekih konkretnih prilika za postizanje pogotka. Nakon uvodne dominacije Karlovčana pao je tempo igre, a obrana Dragovoljca je bez panike uspjela rješavati sve prijetnje po svoja vrata.

Na odmor se ipak odlazi s prednošću domaćih nogometaša. Nakon jedne akcije Karlovca, u 37. minuti Grgić izbija loptu u korner, a iz tog ubačaja i nespretne reakcije domaće obrane, u gužvi se najbolje snalazi Jerneić te ukopanu loptu s pet metara posprema u mrežu Čovića.

U nastavku utakmice, odlučniji gosti u namjeri da postignu pogodak. Nakon nekoliko prijetnji po vratara domaćih, u 51. minuti iz slobodnog udarca opasan udarac Čordaša prolazi malo iznad grede. Gosti su u svojim napadačkim nakanama ostavili previše prostora za protivničke kontranapade i to im se moglo osvetiti već u 57. minuti susreta kada Špišić propušta veliku priliku za povećanje vodstva. Što je propustio Špišić, iz gotovo identične akcije, ne propušta Batarelo. Povratnu loptu u 66. minuti posprema u mrežu gostiju i povisuje rezultat na 2:0.

Špišić je mogao postići i treći gol za Karlovčane, kada se u 73. minuti sjurio sam prema vratima Čovića, međutim nije ga uspio svladati. U posljednjih 15-tak minuta gostujući igrači pokušali su ublažiti poraza, ali igrači Karlovca uspjeli su mirno i kontrolirano privesti utakmicu kraju.

Karlovac se ovom pobjedom uspio odmaknuti od opasne zone, dok igrače Hrvatskog dragovoljca i dalje očekuje grčevita borba za svaki prvenstveni bod.

• Obrisan korisnik12.09.2010. u 12:58
    da Karlovac nema u obrani dr. Karabatića bio bi puno slabiji.... on je Bog obrane...
  • Obrisan korisnik11.09.2010. u 00:00
    HD ima simpatije zbog Rođe, ali 16 klubova u prvoj ligi je nakaradno, nažalost pa oni to potvrđuju.
  • Obrisan korisnik10.09.2010. u 21:41
    sad je samo vazno ostat na sredini tablice
  • Obrisan korisnik10.09.2010. u 21:33
    Kisa me postedila na tribini....Fali napadac, tolko promasenih sansi koje je nemoguce promasit