Lovrenu 90 minuta i bod

Maja Giljanović • subota, 11.09.2010.

Lyon nikako da se zahukta. Lavovi su nakon 0:0 protiv Monaca u prvom kolu u drugoj utakmici na svom Gerlandu slavili protiv Bresta i pomislili da im je krenulo, ali su se prevarili. Prošlo kolo su izgubili na gostovanju od Lorienta, a nije im puno pomogla ni reprezentativna stanka, u Lyon je u petom kolu Le Championnata doputovao Valenciennes i protiv među ostalima i Dejana Lovrena izvukao bod.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u petom je kolu Le Championnata odigrao svih 90 minuta protiv Valenciennesa, ali protiv kluba koji je na Gerlandu od 1932. pobijedio tek dvaput, posljednji put 1977., morao se zadovoljiti samo bodom.

Lyon je golom 21-godišnjeg debitanta u seniorskoj momčadi Jeremyja Pieda poveo u 26. minuti, ali Valenciennes se nije pokolebao. Cohade i Pujol su u 35. i 50. minuti Lavovima poslali upozorenje, ali kao da ih igrači Claudea Puela nisu ozbiljno shvatili i u 69. su minuti platili skupu cijenu.

Nakon ubačaja Matera iz kornera Bong je silovito s desetak metara glavom probušio Llorisa i ušutkao Gerland, a tri minute poslije zamalo su doživjeli novi šok samo što je Reveillere u posljednji čas uletio ispred Saeza i ispucao loptu na tribine.

Lyon je u preostalih 20 minuta preuzeo inicijativu, Gourcuff je bio blizu u 76. minuti, a meč-loptu je na rubu peterca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade propustio Bastos. Lyon je i dalje u donjem dijelu tablice, u pet je kola osvojio isto toliko bodova i za liderom Toulouseom kaska sedam bodova.

Navijači dosad stopostotnog Toulousea priželjkivali su i veću prednost, ali Ljubičice je usred Municipala golom Battlesa u 34. minuti na spavanju uhvatio Saint-Etienne.

Pun plijen u gostima je osvojio i Nancy čiju pobjedu u Montpellieru tim većom čini činjenica da su od 49. minute nakon isključenja Samija igrali s devetoricom u polju ispred Bracigliana. Estrada je u 50. minuti iskoristio brojčanu prednost, ali Nancy je do kraja izdržao i obranio vodstvo izboreno u prvom poluvremenu golovima Bakara u 5. i Traorea u 34. minuti.

PSG se iskalio na Arles-Avignonu, fenjeraša su potopili Hoarau, Sakho i dvostruki strijelac Nene, tri boda je golovima Theophile Catherinea i Manganea osvojio i Rennes protiv Sochauxa, a Auxerre je vodio od 21. minute preko Pedrettija samo da bi Caen golom El-Arabija iščupao bod u drugoj minuti nadoknade.