Bordeaux izgubio i u Nici

Maja Giljanović • nedjelja, 12.09.2010.

Treći put u pet kola Bordeaux je nakon 90 minuta travnjak napustio pognuta čela, nakon Montpelliera i Toulousea Žirondinci su veselje priuštili i Nici.

Bordeaux je na reprezentativnu stanku otišao s četiri boda na kontu i na 14. mjestu tablice, ali nisu Žirondinci odavali dojam da ih je uhvatila panika. Olakotnu okolnost su pronašli u činjenici da su igrali protiv zahtjevnih protivnika, a nakon što su izgubili od Montpelliera i Toulousea, odigrali neriješeno s Marseilleom i pobijedili PSG najavljivali su bolju formu čim se Le Championnat nastavi.

U petom su kolu putovali u Nicu iz koje su se protekle tri sezone vraćali s bodom, ali ovog puta su ostali i bez njega. Nice je i petu utakmicu uzastopce ostala neporažena, a prvu pobjedu na svom Stadu du Rayu donijeli su joj Mouloungui u 35. i Bamogo u četvrtoj minuti nadoknade.

Bordeaux je smanjio u 95. golom Modestea iz jedanasterca strogo dosuđenog nakon Civellijevog nehotičnog igranja rukom, ali too little, too late da Žirondinci izvuku bod.

Derbi Bretanje okončan je miroljubivom podjelom bodova, ni Brest ni Lorient nisu bili voljni preuzeti rizik i napasti tako da je 0:0 bio jedini logični rezultat, a bez pobjednika je završila i utakmica na Velodromeu između Marseillea i Monaca. Prvak je dvaput gubio, prvi gol gostiju Niculaea iz 15. minute poništio je Valbuena u 42., a drugi Parka iz 79. Adriano golom u vlastitu mrežu nepune dvije minute poslije. 49,834 navijača na tribinama eruptiralo je u trećoj minuti nadoknade, ali gol Gignaca sudac je poništio zbog prekršaja koji je netom prije počinio Brandao.