Katastrofa Rome, šok za Milan

Ivana Spahija • subota, 11.09.2010.

Prvi susreti drugog kola Serie A ponudili su prilično iznenađujuće rezultate. Roma se osramotila u gostima na Sardiniji, gdje je domaćin Cagliari s igračem više upisao uvjerljivu pobjedu. Zvijezdama prošarani Milan kiksao je neočekivanim porazom od Cesene, a Inter je kod kuće teško izvukao pobjedu raspoloženom Udineseu.

Inter je kod kuće teže od očekivanog došao do prve ovosezonske pobjede, rezultatom 2:1 svladao je raspoloženu momčad Udinesea koja je cijelu utakmicu dobro parirala aktualnom prvaku. Izabranici Rafaela Beniteza su odigrali dobrih pola sata, da bi u nastavku dominaciju prepustili gostima koji su mogli izvući bod iz ovog dvoboja, ali je presudio pogodak Intera s bijele točke za sva tri boda i miran nastavak prvenstva.

Što se same utakmice tiče, Inter je početnu dominaciju okrunio ranim pogotkom već u sedmoj minuti susreta. Sneijder je iskoristio nepažnju gostujućeg vratara Handanoviča i dodao za Lucija, koji je loptu poslao u praznu mrežu za vodstvo Intera od 1:0. Četiri minute kasnije pokušali su uzvratiti gosti, Sanchez je idealno uposlio Di Natalea čiji je udarac prohujao pokraj vratnice gola Intera.

Nakon burnog početka ritam utakmice je prilično pao, a nova uzbuđenja navijači na Meazzi su dočekali u 31. minuti susreta. Di Natale je izveo udarac iz kuta za goste, loptu je prihvatio Floro Flores i matirao Julija Cesara za izjednačenje od 1:1. Dvije minute kasnije crno-plavi su bili u prilici doći do novog vodstva, ali je pokušaj glavom Samuela uspio ukrotiti Handanovič.

Po povratku s odmora agresivnije su krenuli nogometaši Udinesea, koji su pomalo pleli mrežu oko Interova šesnaesterca. Pokušaj Sancheza iz 47. minute uspio je zaustaviti Julio Cesar, a deset minuta kasnije Čileanac je odlično uposlio Flora Floresa koji je potom gađao iznad gola domaćina. Niti Inter nije ostao bez prilike, Mariga se u 58. minuti našao sam ispred gola Udinesea, ali je njegov udarac odlično zaustavio raspoloženi Handanovič. U 67. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter zbog prekršaja nad Sneijderom, a najstrožu kaznu izveo je Eto'o, čiji je udarac obranio Handanovič, no nije stigao reagirati i na povratnu loptu pa je Eto'o iz drugog pokušaja zatresao mrežu gostiju za novo vodstvo Intera od 2:1, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice.

Roma niti u drugom kolu nije uspjela doći do sva tri boda, naprotiv, Vukovi su u gostima kod Cagliarija doživjeli pravi potop i rezultatom 5:1 upisali su drugo razočaranje za redom. Raspoloženi domaćini potpuno su ponizili rimskog velikana, čija se igra nakon izravnog crvenog kartona Burdissa potpuno raspala pa je Cagliari zasluženo uzeo sva tri boda iz ovog dvoboja, a Roma svojim navijačima zadala prilične glavobolje.

Cagliari je poveo već u osmoj minuti susreta, Cossu je idealno uposlio Contija, koji je s lakoćom matirao Julija Sergija za radost navijača na Sant'Eliji. Roma se uspjela trgnuti nakon početnog šoka i deset minuta kasnije došla je do izjednačenja. Totti je izveo udarac iz kuta, obrana Cagliarija je zastala, a nepokriveni De Rossi je pospremio loptu u mrežu i poravnao rezultat na 1:1.

Roma je u 22. minuti susreta ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Burdissa, koji je divljački srušio Contija u prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Matri, dok je Conti nakon starta Burdissa s terena iznesen na nosilima. Roma se nakon tog događaja potpuno raspala, a pomutnju u gostujućim redovima iskoristio je Acquafresca, koji je u 38. minuti glavom pronašao put do mreže Julija Sergija za velikih 3:1 Cagliarija.

Po povratku iz svlačionice odmah se zatresla mreža Rome, slobodan udarac izveo je Cossu, a Matri je po drugi put u susretu matirao Julija Sergija za veliko vodstvo Cagliarija od 4:1. "Točku na i" velikoj pobjedi Cagliarija i još većoj katastrofi Rome stavio je Lazzari u 88. minuti susreta pogotkom u potpuno nebranjen gol za konačnih 5:1 i sramotu Rome na Sardiniji.

Neočekivani poraz upisali su nogometaši Milana u gostima u Ceseni, gdje je istoimeni domaćin rezultatom 2:0 ostvario jednu od povijesnih pobjeda. Cesena, koja je 19 godina čekala na povratak u prvu ligu, na krilima domaćih navijača uzela je sva tri boda Milanu, u čijim se redovima od prve minute našao i Zlatan Ibrahimović, koji neće po dobrom pamtiti debi u crveno-crnom dresu. Uz Šveđanina, debitirao je i Robinho, koji se također uklopio u sivilo momčadi Massimiliana Allegrija i odigrao za zaborav. Naš Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav Cesene.

Očekivano, utakmicu su agresivnije otvorili gosti iz Milana, koji su već u sedmoj minuti bili u prilici povesti, ali je pokušaj Ronaldinha jedva obranio domaći vratar Antonioli. Četiri minute kasnije ponovno je zaprijetio Milan, dobar pokušaj Thiaga Silve prohujao je pokraj vratnice gola Cesene. Milan je u 25. minuti došao do pogotka, Pato je pronašao put do mreže domaćina, ali je sudac zbog navodnog zaleđa poništio taj pogodak.

Kazna za promašene prilike u prvom dijelu prvog poluvremena Milan su stigle u 31. minuti susreta. Schelotto je dodao, a Bogdani glavom matirao Abbiatija za vodstvo Cesene od 1:0. Deset minuta kasnije ponovno je kapitulirala crveno-crna obrana, ovaj put se Bogdani našao u ulozi asistenta i dodao za Giaccherinija, koji je loptu poslao u mrežu šokiranih gostiju za veliko slavlje domaćih navijača i vrijedno vodstvo Cesene od 2:0.

Početkom drugog dijela pritisnuo je Milan i Patu je u 52. minuti ponovno u prilično spornoj situaciji poništen i drugi pogodak. Milan je vratima domaćina opasno zaprijetio u 64. minuti kada je svoj udarac isprobao i Ibrahimović, ali je lopta završila malo iznad grede. U 86. minuti dosuđen je jedanaesterac za Milan zbog prekršaja Nagatoma nad Inzaghijem, ali je Ibrahimović s bijele točke pogodio vratnicu pa se semafor zaustavio na konačnih 2:0 za veliko slavlje Cesene. Rossoneri mogu biti prilično razočarani ovim porazom jer, nakon rapsodije u prvom kolu i slavlja nad Lecceom, u ovom dvoboju s prilično jakim sastavom nisu uspjeli uzeti niti bod novopečenom prvoligašu.