Vedran Babić • srijeda, 15.09.2010.

Gosti se nisu previše radovali ni u skupini G, gdje su Real i Milan identičnim rezultatom apsolvirali Ajax odnosno Auxerre.

Real - Ajax 2:0
(Anita 31'(ag), Higuain 73')

S ovoljetnim pojačanjima Özilom, Di Marijom i Khedirom Real je dominantnom igrom prohujao pored Ajaxa i čudo je što je utakmica završena sa samo 2:0 za domaćina. Gosti su teško dolazili do prilika, a nakon nekoliko neiskorištenih u redovima Madriđana, u 31. minuti Ajaxov igrač Vurnon Anita matirao je vlastitog vratara.

U nastavku igre Realove šanse su se nizale, no drugi pogodak nije stizao i uvijek je postojala ona opasnost da ako ne zabiješ - primiš. Ipak, to se u ovom slučaju nije dogodilo. Gonzalo Higuain je potvrdio pobjedu i zasigurno obradovao novopečenog pobjednika US Opena, Rafaela Nadala, koji je bio na tribinama Santiago Bernabeua.

Milan - Auxerre 2:0
(Ibrahimović 66', 69')

Nesretni Auxerre zaslužio je više od onoga što je dobio po završetku utakmice na San Siru. Iako je u prvom dijelu bio opasniji i stvorio nekoliko izglednih prilika (Coulibaly zatresao gredu u 21. minuti), završio je praznih ruku protiv sastava koji je utakmicu započeo s napadom Ronaldinho - Ibrahimović - Pato (potonjeg u nastavku zamijenio Robinho).

Sva ta velika imena nisu previše impresionirala Francuze, koji su u nastavku malo pali. Nisu ni Rossoneri briljirali, no ukazao se Ibrahimović i s dva pogotka u kratkom roku uništio sve nade Auxerrea. U 80. minuti Oliech je propustio odličnu priliku za smanjenje zaostatka i kompliciranje završnice, a u idućem napadu poništen je pogodak Le Talleca, koji je bio u zaleđu.

• Obrisan korisnik16.09.2010. u 12:48
    Ibra će biti ko i u Interu,Barca mu je bila promašaj u karijeri,nažalost..
  • Obrisan korisnik16.09.2010. u 11:42
    Steta sto Milan nema malo jacu obranu, jer opasno plivaju kad Nesta nije u postavi. Uz ovakav napad mogli bi daleko.....
  • Vugi716.09.2010. u 01:18