Porto razbio bečki Rapid

Lovro Štrbinić • četvrtak, 16.09.2010.

U skupini L Europske lige Porto je na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Rapida iz Beča, dok je u drugoj utakmici ove skupine Bešiktaš u zadnjim trenucima uzeo tri boda protiv sofijskog CSKA.

Porto - Rapid Beč 3:0 (Ronaldo 26', Falcao 65', Ruben Micael 77')

Porto je svoj ovogodišnji europski put počeo domaćim dvobojem protiv Rapida. U tu utakmicu ušli su kao favoriti, a već u 26. minuti su to i opravdali i preko Rolanda došli u vodstvo.

U drugom poluvremenu stigla je samo potvrda očekivanog, te je na 2:0 prvo povisio Falcao, 13 minuta prije kraja završni rezultat ovog dvoboja postavio je Ruben Micael.

Bešiktaš - CSKA Sofija 1:0 (Ernst 90')

U Turskoj se dugo igrala tvrda utakmica u kojoj je sofijski CSKA do pred sam kraj držao rezultat s kojim bi se zadovoljan vratio u bugarsku prijestolnicu. Ipak, u 90. minuti planove im je pokvario Fabian Ernst, koji na asistenciju Gutija postiže pogodak kojim Bešiktaš osvaja sva tri boda na startu Europske lige.