1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2010, 16:30 h, Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Siniša Sabljak (Požega) i Mario Živković (Vukovar)
Hrvatski dragovoljac
0:1(0:1) Šibenik
Mehmed Alispahić 42' (11m)
Šibenik

S bijele točke do prve pobjede

Damir Žbulj • petak, 17.09.2010.

Utakmicom Hrvatskog dragovoljca i Šibenika otvoreno je osmo kolo HNL. Kišno popodne i težak teren u Kranjčevićevoj ulici dodatno su začinili ovaj, u pravom smislu riječi, derbi začelja.

Leopold Novak
46'
13
Mato Grgić
62'
10
Sergio Ruben Lacerda De Oliveira
64'
Mladen Jurčević
64'
26
Dražen Jelić
78'
16
Josip Maleš
90'
Vjekoslav Lokica

Obje momčadi u dosadašnjih osam odigranih susreta nisu osjetile slast prvenstvene pobjede te je ova utakmica bila izuzetno bitna za njihove daljnje prvoligaške ambicije. Prvih pola sata susreta proteklo je u nepovezanoj igri, a kišom natopljen teren dodatno je onemogućio neku kvalitetniju izvedbu.

Ono najbitnije desilo se u samoj završnici prvog poluvremena. Begović prekršajem zaustavlja Malčića u kaznenom prostoru i sudac Svilokos pokazuje na kazneni udarac. Alispahić je siguran izvođač te u 42. minuti dovodi Šibenčane u vodstvo. Domaći su najbliže bili postizanju zgoditka u 37. minuti. Udarac Čordaša pogađa nekog u obrani gostiju, vara vratara, ali odlazi pored gola gostiju. Minimalnim vodstvom Šibenika odlazi se na odmor.

U nastavku utakmice bez nekih velikih promjena. Težak teren diktirao je igru, a bliže postizanju pogotka bili su gosti. Malčić je u 51. minuti sam krenuo prema vrataru domaćih, međutim, bio je neodlučan pa u posljednji trenutak obrana Dragovoljca uspijeva riješiti ovu situaciju. Samo minutu kasnije Bačelić-Grgić imao je priliku za rješenje utakmice, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Posljednjih desetak minuta igrači Hrvatskog dragovoljca pokušali su dugim lopatama ubačenim u 16-terac gostiju doći do neke prilike, ali golman Šibenika Blažević nije imao problema s takvim loptama. Šibenik je u teškim vremenskim uvjetima ipak pokazao malo više od domaće momčadi te se zasluženo vraća kući s prvom ovosezonskom prvenstvenom pobjedom.