1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2010, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: I. Križarić, B. Križarić (oba Čakovec), Kučina (Sv. I. Žabno)

Ivana Strahija • petak, 17.09.2010.

U Varaždinu su bodovi, po teškom terenu i kiši, ostali domaćima. Za Varaždin je, nakon teškog prvog poluvremena, pred sam odlazak na odmor, pogodio Sušac, da bi u 66. minuti Kresinger, nekad igrač Varteksa, poravnao rezultat. Konačnu je pobjedu donio krasan pogodak Brezovca iz slobodnog udarca s 25 metara. Treba spomenuti i da je Bartolović u 57. minuti propustio realizirati kazneni udarac za Vinkovčane.

Tomislav Jurić
46'
19
Krešimir Prgomet
85'
20
Tomislav Božić
86'
Stanko Mršić

Relativno monotono bilo je prvo poluvrijeme susreta Varaždinaca i Vinkovčana. Dijelom je za to zaslužan teški teren, kojeg je cijeli dan natapala kiša, a nije prestala padati ni tijekom cijelog susreta.

Početne postave:

Varaždin (4-2-3-1): Krklec – Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić – Punčec, Brezovec – F. Škvorc, Golubar, Dudić - Vugrinec
Cibalia (4-4-2): Matković – Radotić, Lučić, Duvnjak, Čuljak – Mazalović, Vitaić, Grgić, Baraban – Kresinger, Bartolović

Nakon Barabanovog pokušaja iz daljine slično isprobava i domaći kapetan Brezovec i s te dvije akcije je otvoren susret. Iznimno su teško i jedni i drugi dolazili do prilika, pa se tako sve do same završnice prvog dijela pišu tek rijetke. Dudić je tako nakon domaćih kornera dvaput prebacio Cibalijina vrata, a do pogotka je Vugrinec pokušao doći čak i 'škaricama', ali je taj potez ostao tek efektan.

Gosti su pak u 42. minuti imali odličnu priliku. Mazalović pronalazi Kresingera pred varaždinskim golom, no loptu na sreću domaćih navijača glavom izbija Sušac.

A upravo je taj mladi igrač postigao i prvi gol utakmice. Nakon kornera kojeg je izveo Brezovec lopta putuje po 16 metara Vinkovčana, netko je izbija van opasne zone, no ravno na nogu Brezovcu, koji dodaje za Sušca, a ovaj je glavom šalje pored nemoćnog Matkovića za 1:0.

Krklec

Utakmicu je na golu Varaždina odradio vratar Krklec, iako je na travnjak istrčao s zavojem na glavi. Kako smo saznali, radi se o ozljedi s treninga, 'krivac' je bio Dudić.

U drugo poluvrijeme obje ekipe kreću mnogo žustrije. Prvo je Baraban prebacio domaća vrata, da bi Brezovec iz slobodnog udarca poslao odličnu loptu, koju je isto tako odlično svladao vratar Matković. Par minuta kasnije u strijelce se mogao upisati Vugrinec, no oklijeva u svom napredovanju prema gostujućem golu, pa loptu umjesto u mrežu šalje ravno u Mazalovića.

U 57. minuti domaći su navijači zadržali dah, kad je Sušac srušio Kresingera u domaćem kaznenom prostoru, a sudac I. Križarić pokazao na bijelu točku. I kad su sve nade domaćima potonule, loptu u stativu šalje Bartolović, propustivši tako realizirati najizgledniju priliku.

No, lopta je završila u golu u 66. minuti, a rezultat se promijenio u 1:1. Vitaić je dodao za Kresingera, a ovaj prolazi pored Sušca kao da ga nema i šalje loptu u domaću mrežu.

Pritisnuli su nakon pogotka za 1:1 gosti Varaždince, koji su jedva disali pod opsadom. No, brzo su se snašli, a potom i iznenadili. Gol je za 2:1 i veliki pljesak s tribina postigao kapetan Brezovec, iz slobodnog udarca s 25 metara.

Kraj utakmice pripada Varaždincima, koji unatoč pokušajima Golubara i Sačera ipak ostaju na 2:1.

• Obrisan korisnik18.09.2010. u 23:22
    vidi neda mi se svadjat s kretenima poput tebe...nemozes suditi covjeku jer ga neznas zato suti!
  • Obrisan korisnik18.09.2010. u 19:29
    kad Vuga proradi cijeli ligi će se opet tresti gače kao i proteklih sezona zato ne pričajte gluposti o njemu!!!!
  • Obrisan korisnik18.09.2010. u 19:25
    Ajde se logiraj još jednom,pa baci još koji minus. Nemam pojma kaj ti to znači u životu ...
  • Obrisan korisnik18.09.2010. u 16:51
    izgleda da nisi nikad upoznao(la) vugu kao čovjeka,pa nemoj onda ni pričati kakav je kao čovijek. veselio se golovima ali kao sportaš,a da je baš svršavao,... ne pretjeruj !!!
  • Obrisan korisnik18.09.2010. u 15:03
    Dragi palikuća...nema to veze sa promašajima nego o njemu ko čovjeku....i njegovom odnosu prema Varteksu zadnjih godina...ko prati Varteks i Vugu i njegova svršavanja kod golova danih "svojem voljenom klubu " zna kaj govorim....ko ne, taj nebude nikad ni shvatil... Da on da i 10 golova za Varteks... [više na forumu]