Poraz Jadrana

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 20.09.2010.

U petom kolu 3. HNL Zapad najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Dugog Sela koji su pobijedili Krk s 4:0, a u Poreču je domaći Jadran poražen od gostiju iz Crikvenice s 3:1.

Na stadionu SRC Veli Jože u Poreču sastali su se Jadran i Crikvenica. Gosti su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i u razmaku od samo desetak minuta postigli tri pogotka. Seriju je započeo Peričić u 23. minuti, a samo dvije minute poslije isti igrač pogađa i za 2:0 gostiju. Posao je završio Brajković u 34. minuti dok je poraz domaćinima ublažio Kepčija u 40. minuti prvog dijela. Domaći su igrali puno lošije od očekivanog, pa je puni plijen Crikvenica odnijela s razlogom.

U Dugom Selu se nisu najbolje proveli gosti s otoka Krka. Domaći su slavili s visokih 4:0, a seriju je započeo Dubravac u 19. minuti. A onda na scenu stupa domaći napadač Robert Mesić koji do kraja utakmice postiže tri pogotka te donosi svojoj momčadi tri boda. Prvi je pogodak postigao u 41. minuti glavom nakon ubačaja Raca, a drugi odmah na početku drugog poluvremena u 48. minuti sjajnim udarcem s 20 metara. Posao je završio u 61. minuti nakon asistencije Benkovića te postavlja konačnih 4:0.

Moslavina je u Kutini dočekala goste iz Sesveta, Radnik Legeu, koji su odnijeli puni plijen iz ove utakmice iako su se prije utakmice nadali da mogu izvući barem jedan bod. U 13. minuti goste je u vodstvo doveo Cerovec lijepim udarcem glavom. Početkom drugog dijela domaćini su sve bacili u napad i to im se isplatilo već u 52. minuti kada Vidović vraća stvari na početak. No, pobjedu ipak odnose gosti zahvaljujući Vinčiću koji u 70. minuti pogađa za konačnih 2:1 i sva tri boda.

U dvoboju momčadi s donjeg dijela ljestvice Vrbovec je dočekao Novalju, a završilo je 1:1. Domaći su poveli u 51. minuti preko Đurđeka i kada su svi mislili da će domaći odnijeti pobjedu, u 90. minuti se za goste ukazao Dragan Tadić koji svojoj momčadi donosi vrijedan bod.

Domaća Opatija dočekala je Rudara, a tri boda osvojili su domaćini. Opatija je povela već u 10. minuti preko Šukera, no tek što se krenulo s centra već je bilo 1:1. Pogrešno dodavanje domaćina iskoristio je Černjul te vraća stvari na početak. Ipak, pobjedu domaćinima donosi Adler u 77. minuti iz kaznenog udarca nakon što je jedan igrač gostiju igrao rukom u vlastitom šesnaestercu.

U Zagrebu su se sastali Vrapče i Rovinj, a utakmica se odigrala po kišom natopljenom terenu. To ipak nije smetalo domaćima koji su slavili s 2:0, a prvi pogodak zabio je Trgočević u 29. minuti. Konačan rezultat postavio je Rašić samo minutu prije isteka 90. minute.

Na igralištu Krimeje u Rijeci svoj su dvoboj odigrali domaći Orijent i gosti iz Zeline. Gosti su uvjerljivo svladali Orijent s 3:1, a ovu utakmicu obilježio je sjajni Tomislav Medved postigavši sva tri pogotka za goste. Medved je već u 8. minuti doveo goste u vodstvo, a u 59. postavlja 2:0. Samo četiri minute nakon toga postiže i svoj treći pogodak te ostavlja domaćine bez nade. Muminović je pogodio iz slobodnog udarca u 79. minuti te je tako uspio barem malo ublažiti ovaj poraz.

Medulin 1921 je dočekao Grobničan, a, iako su gosti vodili i s dva gola prednosti, domaćini su uzeli bod zahvaljujući pogotku iz jedanaesterca u 90. minuti susreta. Goste je u vodstvo doveo njihov najbolji strijelac Edo Flego u 30. minuti, a isti je igrač pogodio i za 2:0 u 49. No, igrači Medulina ne gube nadu te smanjuju rezultat preko Lekaja u 78. minuti susreta. Veliki bod svojoj momčadi donio je Grdić pogotkom s bijele točke u završnim trenucima utakmice.

U Senju su se sastali domaći Nehaj i Segesta, a utakmica je završila miroljubivim rezultatom 1:1. Gosti su bili puno bolji protivnik, a prvu priliku za vodstvo imali su u 17. minuti kada im je bio dosuđen kazneni udarac, no vratar domaćih Baričević obranio je udarac Perkovića, pa se na poluvrijeme odlazi s 0:0. Gosti su ipak poveli u 50. minuti preko Župarića, ali domaći se ne predaju tako lako te u 75. minuti Topolovec poravnava na 1:1. Nakon ubačaja Lukačića u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Topolovec te je tako donio svojoj momčadi jedan bod.