Primera División, 4. kolo, 21.09.2010, 22:00 h
Real Madrid 3:0 Espanyol
Espanyol

Real "u leru" do vrha

Ante Zovko • utorak, 21.09.2010.

Real Madrid laganom se pobjedom nad Espanyolom u Madridu probio na vrh Primere. Rezultat 3:0 izgleda mnogo ljepše od igre jer Kraljevski klub nije oduševio svoje navijače.

Santiago Bernabeu nije uživao u spektakularnoj predstavi Real Madrida protiv stare mušterije Espanyola, ali na kraju uvjerljiva pobjeda odvela je izabranike Josea Mourinha na vrh prvenstvenog poretka.

Iznimno nezanimljivo prvo poluvrijeme u dvije je prilike uljepšao Angel di Maria iskušavši reflekse Carlosa Kamenog.

Trenutak odluke došao je u 28. minuti - Cristiano Ronaldo je ubacio iz slobodnog udarca, a u šesnaestercu Garcia igra rukom. Ronaldo je iznuđeni jedanaesterac morao realizirati dva puta jer je sudac pvi poništio zbog njegova zastajkivanja u izvođenju.

Ništa bitno se nije događalo ni u početku drugog poluvremena, sve do 59. minute. Tada je Pepe zaradio drugi žuti karton, no brojčana nadmoć Katalonaca nije trajala ni cijele dvije minute. Već u 61. Galan je krenuo za portugalskim braničem zbog druge opomene nakon neopreznog starta na Ronaldu.

Mourinhovi igrači ni nakon toga nisu pokazivali nogomet za pamćenje pa su se gosti branili bez velikih poteškoća. A kad su konačno odigrali jednu bržu akciju, poveli su. Ronaldo se u 79. minuti sjurio po desnoj strani, prebacio za Higuaina, a argentinski reprezentativac s lakoćom podiže na 2:0.

Praktički nezainteresirani igrači Espanyola u 87. su još jednom kapitulirali. Kombinaciju Marcela i Lassa pogotkom je okončao Benzema. U istoj minuti Espanyol je ostao i bez Forlina.