Novo slavlje Barcelone, prvi bodovi Levantea

Nikola Vlahović • srijeda, 22.09.2010.

U četvrtom kolu Primere Barcelona je s "pola gasa" svladala Sporting Gijon i tako došla do nova tri boda. Do prvih bodova došao je i Levante pobjedom nad Almerijom, dok je Hercules osvojio bod kod Zaragoze.

Nakon što je uspješno u prošlom kolu arhivirala Atletico Madrid, Barcelona je u četvrtom kolu Primere odmjerila snage sa Sportingom našeg Mate Bilića. Katalonci su bili oslabljeni neigranjem njihovog najboljeg igrača Lionela Messija, koji se oporavlja od ozljede koju mu je nanio Tomaš Ujfaluši. Barcelona je krenula u utakmicu u formaciji 4-1-2-3, dok je trener Sportinga na teren poslao igrače u formaciji 4-4-2, a svoje mjesto u napadu zauzeo je i Bilić.

Prvih 45 minuta utakmice prošle je u potpunoj dominaciji Barcelone, međutim, obrana Sportinga uspjela je zaustaviti sve napade. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Andres Iniesta u desetoj minuti utakmice, ali je njegov udarac iz blizine dobro obranio Cuellar. Iako je Barca imala loptu u svojim nogama i stalno kombinirala, nije uspjela svoju dominaciju okruniti pogotkom prije odmora. Pred kraj prvog poluvremena u dobroj prilici našao se i Keita, ali je vratar gostiju još jednom bio na pravom mjestu.

Vezane vijesti

Ipak, na početku drugog poluvremena Barcelona je povela. Villa je lukavo izbjegao zaleđe i rutinirano pogodio za slavlje na Nou Campu. Barcelona je u potpunosti nadigrala Sporting i gosti mogu biti sretni što su primili samo jedan gol. Povremeni hrvatski reprezentativac, Mate Bilić, na terenu je proveo 68 minuta, a na kraju prvog poluvremena zaradio je žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Zaragoza je u prošlom kolu poražena od Racing Santandera, a nove bodova je tražila protiv Herculesa, koji je skrenuo pozornost na sebe nakon pobjede nad Barcelonom. Zaragoza je bila blizu vodstva već u desetoj minuti utakmice, ali je Nicolas Bertolo pogodio vratnicu. Nakon njega, dobru priliku za domaćine propustio je i branič Jiri Jarošik, koji glavom ne uspijeva zabiti za vodstvo svoje momčadi. U 62. minuti Zaragoza je pogodila vratnicu i drugi put, a ovaj put sreće nije imao Jarošik. Pet minuta nakon toga priliku je imao Hercules, ali je udarac Trezegueta obranio domaći vratar. Nakon što je završilo 90 minuta, rezultat je na semaforu bio kao i na početku utakmice, 0:0. Ovim remijem zadovoljniji mogu biti gosti.

Levante je gostovao kod Almerije, a obje momčadi su loše krenule u sezonu te su u zadnjem kolu zabilježile poraz. U izjednačenom prvom poluvremenu Levante je poveo u 39. minuti, kada je domaćeg vratara svladao Sergio, a asistent kod pogotka bio je Ruben Suarez. U drugom dijelu utakmice Almeria je imala inicijativu i pokušala je postići izjednačujući pogodak, međutim, to se nije dogodilo te je Levante došao do prvih bodova u novoj sezoni.

• Obrisan korisnik23.09.2010. u 12:40
    uf, ono je bila golčina, kako je samo naniza mislin 3 igrača i zabia u sam kut gola.. i meni je krivo što je on otiša ća, mislin da mascherano nije na njegovoj razini.. što ne znači da će se mascherano pokazati ka loša akvizicija.. ali yaya po meni ima puno bolju tehniku, fizički je moćniji i puno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 12:11
    Upravo tako, osim Dani Alvesa Barca i nema nekog igrača sa snažnim udarcem, a Dani kada dođe sa desne strane jako rijetko dobije šansu dobro pucati desnom nogom. I dalje žalim za Yayom (on mi je bio najdraži igrač) on je imao dobar udarac, ako se itko sjeća onog gola Bilbau u finalu kupa.
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 11:27
    slažen se za ovo da triba više pucati van 16erca, napadi bi im dobili novu dimenziju, automatski bi i momčadi zbijene u svoj 16erac više morale izlaziti vani i blokirati te šuteve.. to je bia problem po meni u uzvratu protiv intera prošle godine - imali su prostora za šut a niko nije ni pokušava... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 11:04
    Puyol, ništa ozbijno, al kakav je Pep možda ga odmori u subotu. Milito je bija jako dobar tako da očekujem Pique i Milita. Triba nam brža igra u završnici, jedanput smo na 30 metri odigrali par puta iz prve i odma šansa. Visoka nabacivanja Alvesa su mi nekad pretjerana, triba napravit koji put cut... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 10:41
    Mislim da je problem Barce kada igra Keita, on je ipak samo prosječan igrač. Još je dobro ako u sredini igraju on, Xavi i Iniesta tako da on igra defanzivnog veznog, ali kada je s njim i Xaviem još i Sergio to bude dosta loše. Usporava se igra.Iako opet potpuna dominacija, zabio se jedan gol, Villa... [više na forumu]