Primera División, 4. kolo, 22.09.2010, 22:00 h
Valencia
Valencia 1:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Nikola Vlahović • srijeda, 22.09.2010.

Valencia i Atletico Madrid odigrali su zanimljivu i dinamičnu utakmicu koja je na kraju završila bez pobjednika, 1:1. Atletico je bio bolji u prvom poluvremenu u kojem je i došao do vodstva, međutim, Valencia je puno bolje odigrala drugih 45 minuta te je sasvim zasluženo poravnala rezultat.

Valencia je ovog ljeta ostala bez nekoliko važnih igrača, međutim, Šišmiši su odlično krenuli u novu sezonu. U prva tri kola ubilježili su isto toliko pobjeda, a u četvrtom kolu na svom su terenu dočekali Atletico Madrid.

Prvih 15-ak minuta prošlo je u izjednačenom ritmu i uglavnom se igralo na sredini terena, a onda su u 19. minuti gosti došli u vodstvo. U tri su poteza igrači Atletico Madrida izigrali obranu Valencije. Dugu loptu preko cijelog igrališta primio je Antonio Lopez, odmah je proslijedio u sredinu gdje ju je prihvatio Simao i lagano je poslao iza leđa Sancheza. Bila je to akcija iz nogometnih udžbenika, jednostavna, a učinkovita.

Mogao je Atletico povećati svoju prednost u 36. minuti nakon što su se spetljali vratar i branič Valencije, međutim, Forlanu je pobjegla lopta i nije uspio pogoditi praznu mrežu domaćina. Tri minute prije kraja prvog poluvremena zaprijetila je i Valencia. S vrha šesnaesterca pucao je Mata, ali njegov udarac odlazi pored lijeve vratnice gostujućeg gola.

Pokušao je Forlan i u 56. minuti, ali udarac Urugvajca obranio je vratar Valencije. Odmah su u idućem napadu odgovorili Šišmiši. Neugodan udarac uputio je David Albelda, međutim, De Gea se istaknuo pravovremenom reakcijom. Valencia je puno bolje igrala u drugom, nego u prvom poluvremenu, ali gosti su uspijevali otkloniti sve opasnosti pred svojim golom bez većih problema.

Na iskušenjima je De Gea bio i u 72. minuti, kada je iz daljine silovito pucao Roberto Soldado, ali vratar gostiju nije se dao iznenaditi te je odbio loptu u korner. Minutu poslije te prilike, domaćini su ponovno bili blizu poravnanja rezultata. Ovaj put je Soldado glavom pucao u bliži kut, ali De Gea efektno vadi loptu i čuva prednost svoje momčadi.

Upornost Valencije isplatila se u 82. minuti kada je Aritz Aduriz pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje na stadionu Mestalla. Aduriz je odlično skočio na ubačaj Albelde i glavom poslao loptu u gostujući gol. Podjela bodova nekako je i najpravedniji ishod ove utakmice jer je Atletico bio bolji u prvih 45 minuta, dok je Valencia više pokazala u nastavku.

• Obrisan korisnik23.09.2010. u 11:55
    Nisam očekivao da će Valencia biti tako jaka nakon odlaska Silve i Ville.Nevjerojatni su.Bore se za vrh Primere i odlično su krenuli u Ligu Prvaka.
  • H.E. Pennypacker23.09.2010. u 01:59
    puno bolja valencia, glupo primljen prvi gol i već pomalo tradicionalno loša obrana, trebali su otpočetka igrati s 2 čista napadača