Inter uvjerljiv, derbi bez pobjednika

Lovro Štrbinić • srijeda, 22.09.2010.

Srijeda navečer donijela je devet utakmica četvrtog kola talijanskog prvenstva. Od zanimljivih rezultata vrijedi izdvojiti slavlje Brescije nad posrnulom Romom, te gostujuće slavlje odličnog Chieva u Napulju. Derbi kola odigran u Rimu završio je bez pobjednika.

Ovaj radni tjedan donio je prvenstvenu akciju u mnogim europskim ligama, pa tako i u Serie A. Najzvučniji par ovog kola bio je dvoboj Lazija i Milana, a on je završio podjelom bodova. Gosti su poveli preko velikog ovosezonskog pojačanja Zlatana Ibrahimovića u 66. minuti, ali igrači Lazija nadoknađuju zaostatak pogotkom Floccarija devet minuta prije kraja.

Drugi rimski klub nije u ovom kolu uhvatio ni bod. Nakon izgubljena dva boda u završnici prošlog prvenstvenog dvoboja, Roma je na gostovanju kod Brescije ostala bez sva tri. Treba napomenuti da je ovom slavlju Brescije pripomoglo i isključenje Phillippa Mexesa u 64. minuti. Spomenuta dva rezultata najviše će razveseliti navijače Intera, koji je uvjerljivom domaćom pobjedom nad Barijem već pomalo odmakao najvećim konkurentima za naslov. Rezultat u Milanu bio je 4:0, a po dva pogotka su u ovoj utakmici upisali Eto'o i Milito.

Osim spomenutog remija u derbiju kola, večeras su još tri susreta završila podjelom bodova. Susret Cagliarija i Sampdorije nije ponudio nijedan pogodak, dok su utakmice Genoa - Fiorentina i Lecce - Parma donijele po jedan pogodak u mreži svake momčadi. Vrijednu pobjedu zabilježila je Catania, koja je tako potvrdila bod osvojen kod Milana u zadnjem kolu. Na Siciliji je ovaj put stradala neugodna Cesena, a radost domaćinima donijeli su Silvestre u 23. i Maxi Lopez u 58. minuti.

Za razliku od ostatka prvoligaškog društva, jedna klub će i poslije ovog kola imati nulu u rubrici bodovi. Riječ je o Udineseu koji je novi poraz doživio u Bologni, a nije pomoglo ni rano vodstvo gostiju preko Di Natalea u devetoj minuti. Da stvar bude još gora za igrače Udinesea, pobjednički pogodak Bologna je postigla u posljednjoj minuti, a strijelac je bio Marco Di Vaio.

I na kraju, jedinu gostujuću pobjedu večeras je odnio odlični Chievo na teškom ispitu u Napulju. Domaćinima nije pomoglo vodstvo preko Paola Cannavara, već su nakon toga primili tri pogotka u svoju mrežu i stadion napustili pognute glave. Strijelci za momčad iz Verone, koja je ovom pobjedom zadržala visoku drugu poziciju na tablici bili su Pellisier u 22. i 74. minuti te Gelson Fernandes u 58. minuti.

Posljednji dvoboj četvrtog kola talijanskog prvenstva odigrat će u četvrtak Juventus i Palermo.

• Obrisan korisnik24.09.2010. u 08:11
    Ispalo je da sam i vidovit, nažalost po Juve.
  • The_Killer_000723.09.2010. u 23:17
    The_Killer_0007
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 16:23
    Kamere Platini, uvest snimke spornih detalja na travnjake, tekma Brescia - Roma.
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 15:38
    Je falija san, isprike navijačima Juventusa.
  • Obrisan korisnik23.09.2010. u 11:57
    Inter će ponovno biti prvak Italije jer su za 2 klase bolji od svih ostalih.Roma,Milan i Juve ih nemogu pratiti.Rafa je odličan trener i uskoro će uigrati ekipu da budu spremni za obranu naslova CL.