Bundesliga, 6. kolo, 25.09.2010, 18:30 h
Werder Bremen 3:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Werder bolji od HSV-a

Josip Piršljin • subota, 25.09.2010.

U derbiju šestog kola njemačke Bundeslige Werder je pred svojim navijačima pobijedio HSV rezultatom 3:2 i tako došao do svoje druge pobjede u prvenstvu, dok je HSV nakon Wolfsburga u srijedu, ubilježio i drugi ovotjedni poraz...

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić nije bio u početnom sastavu za svoj HSV, no trener Armin Veh nije ga koristio niti u nastavku, pa je Petrić cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Mjesto u napadu zauzeli su Ruud van Nistelrooy i Eric Maxim Choupo-Moting. Momčad iz Hamburga tražila je povoljan rezultat u Bremenu nakon domaćeg poraza od Wolfsburga u prošlom kolu. Werder je, pak, pobijedio samo Köln u dosadašnjem dijelu prvenstva, te su im bodovi bili prijeko potrebni.

Trener domaćih, Thomas Schaaf, od početka je inzistirao na napadačkoj igri svoje momčadi koja je igrala u sustavu 4-1-3-2. Werder je pritiskao obranu HSV-a koja je popustila u 25. minuti. Claudio Pizzaro, povratnik u momčad, poslao je loptu za Marka Marina koji centrira prema golu HSV-a, no lopta pogađa Guya Demela i odbija se u gol za 1:0.

Pritisak Werdera nastavio se i nakon vodećeg pogotka. Hamburžani se nisu niti snašli, a već tri minute nakon prvog, primili su i drugi gol. Igrala se 28. minuta kada je Hugo Almeida zatresao mrežu Franka Rosta nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Aaron Hunt. S rezultatom 2:0 otišlo se na poluvrijeme. U prvih 45 minuta Werder je bio puno bolja momčad i zasluženo je vodio, dok je HSV imao samo jednu pravu priliku.

U drugom dijelu HSV je bitno popravio igru, naročito otkad je u 53. minuti Jonathan Pitroipa zamijenio Eljera Eliju. Gosti su vrlo brzo izjednačili rezultat, a kod oba gola sudjelovao je Pitroipa. Najprije je u 59. minuti sjajno asistirao za Van Nistelrooya koji spretno nalazi put do gola, a onda samo četiri minute kasnije i sam zabija Timu Wieseu oštrim udarcem nakon kornera.

Nakon toga obje ekipe su imale svoje prilike, no precizniji su ipak bili domaći. Pred kraj susreta, u 85. minuti, svoj drugi pogodak na utakmici postiže Hugo Almeida nakon lijepe akcije Pizzara i Wesleya i postavlja konačnih 3:2. Ovom pobjedom, Werder se sa sedam bodova popeo na 11. mjesto na tablici , a HSV s osam bodova drži sedmu poziciju.

• Obrisan korisnik26.09.2010. u 03:16
    Samo nek Veh drži Petrića na klupi. Što duže ga drži na klupi to su mu veće šanse da on odleti s trenerskog mjesta.