Wolfsburg kod kuće, Hannover u gostima

Damir Žbulj • nedjelja, 26.09.2010.

Utakmicama Wolfsburga i Freiburga te Kaiserslauterna i Hannovera okončano je šesto kolo njemačkog prvenstva.

Wolfsburg je na svojoj Volkswagen Areni dočekao Freiburg očekujući svoju treću ovosezonsku pobjedu. Mandžukić se ponovno nije našao u početnom sastavu ekipe Stevea McClarena. Nakon laganog početka prvi su zaprijetili igrači Wolfsburga. Grafite je u 14. minuti ubacio loptu s desne strane, ali Džeko na prvoj vratnici ne uspijeva ugroziti vratara. Bez izrazitih prilika igralo se sve do 25. minute kada Wolfsburg dolazi u vodstvo. Slobodan udarac s desne strane izvodi Diego, a najviši u skoku je Grafite koji glavom postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

Deset minuta kasnije Freiburg uspijeva doći do izjednačenja. Nakon ubačaja s lijeve strane Benaglio samo kratko izbija loptu, a nakon velike gužve i nekoliko udaraca koje je obrana Wolfsburga uspjela zaustaviti, lopta dolazi do Cissea, koji ju s pet metara posprema pod gredu domaće momčadi. Veliku priliku za vodstvo gosti su propustili u posljednjoj minuti prvog dijela. Diego gubi loptu na centru, Makiadi u kontranapadu izlazi sam ispred vratara domaćih, ali umjesto da puca prema vratima, pokušava uposliti suigrače te tako upropaštava izglednu priliku.

Nastavak su bolje otvorili igrači Freiburga te u 50. minuti uspijevaju propustiti nevjerojatnu priliku. Nakon odlične akcije, lopta dolazi do strijelca prvog pogotka za goste Cissea, a on s 11 metara, neometan, uspijeva promašiti prazna vrata Wolfsburga. Ovaj udarac sigurno će završiti u kategoriji najvećih promašaja dosadašnjeg dijela prvenstva.

Veliku priliku za domaće propušta Grafite u 52. minuti kada nakon kornera njegov udarac glavom prolazi malo pored okvira gola Freiburga. Džeko propušta dobru priliku pet minuta kasnije. Diego ga lijepo pronalazi u 16-ercu, ali BiH reprezentativac puca u ravno u vratara. U 64. minuti Wolfsburg dolazi u vodstvo iz gotovo identične situacije kao kod prvog zgoditka. Diego izvodi slobodan udarac i pronalazi glavu Grafitea, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Do kraja susreta rezultat se nije više mijenjao, a Wolfsburg se ovom pobjedom izjednačio s Freiburgom na prvenstvenoj ljestvici.

U drugom susretu dana Kaiserslautern je ugostio Hannover, a u domaćoj momčadi u početnom sastavu našli su se Srđan Lakić i Ivo Iličević. Domaći su bolje otvorili susret, a glavni akteri su bili naši igrači. U 11. minuti ubačaj Iličevića s lijeve strane u posljednji trenutak u korner izbacuje gostujuća obrana, a u nastavku akcije Amedick glavom puca malo pored vratnice Hannovera. U 13. minuti akcija u kojoj su sudjelovala oba naša igrača. Lakić puca s 20-tak metara, golman brani njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčava Iličević, međutim, njegov udarac vratar Fromlowitz uspijeva skrenuti u korner.

Nakon uvodnog pritiska domaće momčadi, idućih 15-tak minuta igra bez puno prilika sve do 33. minute utakmice kada gosti dolaze do iznenađujućeg vodstva. Schmiedebach prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu na pet metara gdje Abdellaoue nadvisuje svog čuvara i glavom postiže pogodak za 0:1. Veliku priliku za izjednačenje domaći su imali u 42. minuti susreta kada Danac Leon Jessen pogađa vratnicu. Na odmor se ipak odlazi s minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavku susreta Kaiserslautern je krenuo po izjednačenje dok se gostujuća momčad orijentirala na prilike iz kontranapada. U zadnjih 15 minuta domaći su svim snagama krenuli pred gol Hannovera i redom propuštali izgledne prilike. U 76. minuti Rodnei, nakon udarca iz kuta, s pet metara prebacuje vrata gostiju. Četiri minute kasnije ubačaj s desne strane pogađa glavu Amedicka, no njegov udarac prolazi malo pored lijeve vratnice.

Veliku priliku za poravnanje propušta Srđan Lakić u 85. minuti susreta. Ubačaj Tifferta, umjesto glavom, zahvaća ramenom te iz neposredne blizine ne uspijeva svladati gostujućeg vratara. Do kraja susreta domaći su uz konstantni pritisak i opsadu gola Hannovera stvorili još nekoliko prilika, ali do zgoditka vrijednog jednog boda nisu uspjeli doći.

• Obrisan korisnik26.09.2010. u 23:43
    lik će posložit taj wolfsburg, samo da malo učvrste obranu... a brzo je shvatio da mu je maminjo uvalio mačka u vreći i vratio starog lisca u igru i lik trpa!
  • JeremijaX26.09.2010. u 22:04
    Prošlu sezonu i nije bio tako jadan u Nizozemskoj ;)