Gosti uzeli sve

Vedran Babić • utorak, 28.09.2010.

Drugo kolo skupine H Lige prvaka proteklo je u znaku gostiju, koji su osvojili svih šest bodova. Arsenal je u grotlu Beograda slavio s 3:1 dok je Šahtar zahvaljujući kiksu domaćeg vratara trasirao put do pobjede u Bragi. Sa po šest bodova Arsenal i Šahtar već su na pola puta do osmine finala.

Partizan - Arsenal 1:3
(Cleo 33' (11m)/ Aršavin 15', Chamakh 71', Squillaci 82')

Napeta i uzbudljiva utakmica u Beogradu okončana je na kraju uvjerljivom pobjedom Arsenala. Ipak, nije sve izgledalo tako lako i tko zna kakav bi bio konačan ishod da u 55. minuti Partizanov Jovanović nije dobio izravni crveni karton.

"Crno-beli" su u otvaranju utakmice ostavili bolji dojam, no njega je pokvario pogodak Aršavina u 15. minuti. Nakon toga uslijedio je period konkretnije igre Topnika, no u jeku njihove bolje igre do pogotka je došao Partizan. Precizni izvođač najstrože kazne bio je njegov najubojitiji napadač Cleo.

U desetoj minuti drugog dijela ključni trenutak utakmice. Jovanović je zaradio izravno isključenje jer je kao posljednji igrač obrane srušio Chamakha. Loptu je uzeo Aršavin, no njegov udarac s bijele točke obranio je vratar Stojković. Unatoč tome, Partizan se nije mogao obraniti od daljnjih napada londonske momčadi.

Wengerovi puleni s lakoćom su diktirali posjed i kao rezultat toga postigli dva pogotka (Chamakh, Squillaci) koji su riješili susret. U samoj završnici dosuđen je jedanaesterac i za Partizan, no i on je ostao neiskorišten - Fabianski je, za razliku od prvog poluvremena, obranio udarac Clea.

Braga - Šahtar 0:3
(Luiz Adriano 56', 72, Costa 90' (11m))

Šahtar našeg Darija Srne napravio je veliki korak prema osmini finala ostvarivši i drugu pobjedu u skupini. Braga, koja je imala veliki motiv za iskupljenjem nakon katastrofalnog poraza u Londonu protiv Arsenala (6:0), krenula je u dvoboj s puno većim angažmanom i u potrazi za pobjedom.

U prvih 45 minuta domaćin je bio za nijansu bolji, a vrijedi izdvojiti i jednu priliku Srne na suprotnoj strani. Sve ono dobro što su Portugalci napravili u prvom dijelu upropastio je njihov vratar Felipe, koji je početkom nastavka loše reagirao na udarac Luiza Adriana i tako primio pravi "pacerski" gol.

Primljeni pogodak nije slomio duh Braginih igrača. U kratkom roku stvorili su dvije odlične šanse, no gostujući vratar Pjatov sačuvao je vodstvo svoje momčadi. I onda, u 72. minuti Luiz Adriano je svojim drugim golom ipak riješio pitanje pobjednika i praktički zapečatio sudbinu Brage u Ligi prvaka.

U 75. Brazilac je napustio igru, zamijenio ga je naš Eduardo da Silva, a u 90. minuti Costa je s bijele točke postavio konačnih 3:0.

• Obrisan korisnik29.09.2010. u 15:46
    e moj wolves bolje biti prvi u selu neg zadnji u gradu.
  • Obrisan korisnik29.09.2010. u 13:56
    killer, u pravu si, možeš misliti kako su onda loši oni što su ispali u kvalifikacijama...
  • The_Killer_000729.09.2010. u 13:31
    braga se nastavlja blamirati braga - partizan će biti dvoboj dvije najslabije momčadi u ovogodišnjoj ligi prvaka