Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 29.09.2010, 20:45 h
Panathinaikos 0:2 København
København

Kopenhagenu i druga pobjeda

Nikola Vlahović • srijeda, 29.09.2010.

Pobjedom nad Panathinaikosom, Kopenhagen je zasjeo na čelo skupine D te ima dva boda više od Barcelone. Danci su nadigrali Panathinaikos te su na kraju zasluženo došli do pobjede od 2:0.

PANATHINAIKOS - FC KOPENHAGEN 0:2 (Dame N'Doye 28', Vingaard 37')

Danci su doputovali na gostovanje kod Panathinaikosa u nadi da mogu doći do pozitivnog rezultata, a to je sve osim poraza. U prvom kolu Kopenhagen je na svom terenu svladao Rubin, dok su Grci doživjeli pravi "potop" protiv Barcelone.

Vezane vijesti

Premda je Panathinaikos imao blagu dominaciju u prvih pola sata igre, gosti su poveli u 28. minuti, nakon pogreške domaćeg vratara. Mrežu Tzorvasa pogodio je Dame N'Doye, isti igrač koji je Kopenhagenu donio pobjedu u prvom kolu Lige prvaka, kada su Danci svladali Rubin iz Kazana.

Igrači Kopenhagena ponovno su utišali domaće navijače u 37. minuti, kada je Martin Vingaard povećao prednost Kopenhagena na dva gola razlike. Vingaard je iz daljine izveo slobodni udarac, a ponovno je loše reagirao Tzorvas. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a zasigurno je trener Panathinaikosa imao mnogo toga za reći svojim igračima, jer ga igra iz prvog poluvremena zasigurno nije mogla zadovoljiti.

Problemi za grčkog prvoligaša nastavili su se i na početku drugog poluvremena. Naime, u 50. minuti drugi žuti karton dobio je Gilberto Silva te je Brazilac morao napustiti igru. Panathinaikos je tako osim dva gola zaostatak, imao i igrača manje.

Gosti iz Danske su mirno priveli utakmicu kraju te se kući vraćaju s punim plijenom, a nakon dva odigrana kola, Kopenhagen ima šest bodova te se nalazi na čelu skupine D. Drugoplasirana Barcelona ima četiri boda, Rubin se nalazi na trećem mjestu s jednim bodom, dok Panathinaikos nema niti jedan bod.