Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 29.09.2010, 18:30 h
Rubin Kazan 1:1 Barcelona
Barcelona

Barceloni samo bod u Rusiji

Nikola Vlahović • srijeda, 29.09.2010.

Barcelona je svoju utakmicu drugog kola Lige prvaka odigrala u ranijem terminu protiv Rubina iz Kazana. Španjolski prvoligaš imao je inicijativu cijelu utakmicu, međutim, Rubin je igrao čvrstu obranu te je na kraju utakmica završila bez pobjednika, 1:1. Oba gola na utakmici postignuta su iz jedanaesterca...

RUBIN KAZAN - BARCELONA 1:1 (Noboa 30'/ Villa 60')

Nakon što je u prvom kolu ovogodišnje Lige prvaka s 5:1 isprašila Panathinaikos, Barcelonu je u drugom kolu čekalo neugodno gostovanje kod Rubina. Josep Guardiola nije želio riskirati s tek oporavljenim Lionelom Messijem te je Argentinac sjedio na klupi za pričuve, a umjesto njega u sastavu se našao Pedro.

Rubin je u utakmicu krenuo izuzetno zatvoreno u formaciji 5-4-1. Barcelona je očekivano napala od prve minute, a veliku priliku za pogodak imao je Pedro u 12. minuti. Naime, napadač Barce lijepo je utrčao na dodavanje s lijeve strane, prebacio je vratara, ali je lopta umjesto mreže zatresla gredu domaćeg gola. Igrači Barcelone igrali su dobro, s mnoštvom sitnih dodavanja i nizom odličnih akcija, međutim, obrambeni blok Rubina sve je zaustavljao.

Ponovno je blizu gola Pedro bio u 26. minuti, ali njegov udarac je otišao pored vratnice. A onda je uslijedio šok za igrače Barcelone. Naime, u kaznenom prostoru Barcelone srušen je Kaleshin, a jedanaesterac je napravio Dani Alves. Najstrožu kaznu silovito je realizirao Christian Noboa. Treću dobru priliku za postizanje pogotka Pedro je zapucao tri minute prije kraja prvog poluvremena, kada je sa pet metara poslao loptu pored gola.

Unatoč totalnoj ofenzivi i velikoj nadmoći, Barcelona nije uspjela postići pogodak u prvih 45 minuta te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Rubina. Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo. Barcelona je i dalje uporno napadala i tražila put do izjednačenja, međutim, Rubin se čvrsto i organizirano branio te je zaustavljao sve napade gostiju.

Ipak, "gol je visio u zraku" i bilo je pitanje vremena kada će Barcelona zabiti, odnosno, kada će tvrdi blok Rubina popustiti. To se dogodilo u 60. minuti, kada je jedanaesterac precizno realizirao David Villa. Odmah je Guardiola reagirao i u igru je uveo Messija, a teren je napustio Mascherano. Na potez trenera Barcelone, domaći strateg odgovorio je uvođenjem Obafemija Martinsa. Imao je Messi dobru priliku u 70. minuti, ali njegov udarac pravovremenim istrčavanjem zaustavio je vratar Rubina.

Veliku priliku za pobjedu imao je Martins u 87. minuti. Dobro je Nigerijac utrčao na ubačaj i silovito pucao glavom, međutim, iz neposredne blizine pogodio je vratnicu. Malo je reći da je Barcelona bila bolja, jer su gosti iz Španjolske igrali dosta dobro i imali su mnoštvo prilika, međutim, izostala je bolja realizacija, a to se posebno odnosi na Pedra, koji je zapucao tri lijepe prilike. Ipak, Rubin je pred kraj utakmice imao najbolju priliku i treba priznati da je Barca imala sreće što udarac Martinsa nije završio iza leđa Valdesa. U sudačkoj nadoknadi Messi je mogao donijeti pobjedu Barci, ali je njegov udarac prohujao iznad domaćeg gola. Na kraju je utakmica završila podjelom bodova, 1:1.

• Obrisan korisnik03.10.2010. u 02:29
    haj ti gledaj Dinamo sa Istrom,al će to biti tekma, a još 40 000 ljudi Maksimiru. Ma idi džonjaj čoeče, volim Messija na Plasmi nego čitav Dinamo uživo.
  • Obrisan korisnik30.09.2010. u 14:08
    mislim da uopce nema potrebu raspravljat s ovim sto cijeli nogomet svode na struje reala i barcelone. mislim kbk, ko ce osvojit naslov spanjolske sto uopce znaci "tuši". jel to iz klaica?
  • Obrisan korisnik30.09.2010. u 13:02
    Budem li je gleda dogovoreno. Nema problema.
  • Obrisan korisnik30.09.2010. u 11:20
    ja mogu.. valjda je to jedna od pozitivnih posljedica globalizacije..:)
  • Obrisan korisnik30.09.2010. u 11:02
    Dok sam bio u vrtiću sam viđao svađe sa više smisla od ovih ovdje. Da ja navijam za Real, ali onako usput. Ne kužim kako se netko može toliko uživjeti u klub koji je tisućama kilometara daleko od njega