Borna Rupnik • subota, 02.10.2010.

Sedmo kolo Bundeslige donijelo je sedmu pobjedu Mainza uz isključenje Josipa Šimunića, a rani pogodak Srđana Lakića nije bio dostatan Kaiserslauternu za pozitivan ishod u Hamburgu...

Utakmica HSV-a i Kaiserslauterna obilovala je zanimljivostima, a prvi je pogodak pao već u trećoj minuti, kada naš Srđan Lakić iz slobodnog udarca lijepo trese mrežu Franka Rosta.

Dvoboj je ponudio i četiri udarca u prečke ili vratnice - po dva sa svake strane, a jednom je nesretan bio i Ivo Iličević nakon Rostove pogreške - te još nekoliko vrlo izglednih prilika, a preokret su donijeli Gojko Kačar u 69. te Eric Maxim Choupo-Moting u 84. minuti. Treba istaknuti i fenomenalnu obranu Tobiasa Sippela na još jedan Kačarov udarac glavom te rijedak promašaj Ruuda van Nistelrooija sa samo nekoliko metara.

Lakić i Iličević odigrali su svih 90 minuta, pri čemu je Lakić dobio i jedan žuti karton. Stiven Rivić nije bio u kadru Kaiserslauterna, a Mladen Petrić je, nažalost, ozlijeđen.

Mainz nije posustao ni kada mu je u goste stigao Hoffenheim. Allagui je u drugoj minuti najavio novu pobjedu, no privremeno ju je odgodio Ba krajem prvog dijela. Zatim Szalai i Holtby do 59. minute povisuju na 3:1, a novu neizvjesnost unosi pravi Rangnickov džoker, mladi Islanđanin Sigurdsson, koji se ponovno upisao u strijelce nedugo nakon ulaska u igru.

Sve su dileme riješene u 74. minuti, kada hrvatski reprezentativac Josip Šimunić u kaznenom prostoru ruši Holtbyja, a sudac ga šalje na privremeno tuširanje. Za konačnih 4:2 s bijele točke pogađa Andre Schürrle i novo, sedmo uzastopno slavlje Mainza moglo je početi. Boris Vukčević igrao je zadnjih 20-ak minuta.

Köln našeg Zvonimira Solde gostovao je u Freiburgu. Rosenthal im je otežao život s dva gola u prvih 11 minuta, no gosti su se vratili preko Mohamada i Matuschyka da bi im sav dobar posao pao u vodu u 70. minuti: Cisse je ostavio sva tri boda domaćinu. Mato Jajalo odradio je cijelu utakmicu, kao i Mensur Mujdža, a Ivica Banović i Zvonko Pamić nisu kandidirali za sastav.

Schalke je s Ivanom Rakitićem na terenu tek od 54. minute poražen u Nürnbergu. Naš je veznjak ušao pri 0:0, nakon isključenja Jonesa. Potom su zabili Frantz i Huntelaar, a novi je poraz Magathovoj družini iz Gelsenkirchena potpisao Wolf šest minuta prije kraja.

Wolfsburg je remizirao u Mönchengladbachu - pogodak Kahlenberga anulirao je Marx - a Mario Mandžukić sva je zbivanja promatrao s klupe za pričuve.