Liga prvaka - Skupina B, 2. kolo, 02.10.2010.
Telekom Veszprem 33:30 HSV Hamburg
HSV Hamburg

HSV nemoćan u Mađarskoj

Ante Jukić • subota, 02.10.2010.

Derbi susret Grupe B rukometne Lige prvaka odigran je danas u Veszpremu, gdje je istoimeni domaćin rezultatom 33:30 porazio snažni njemački HSV.

Osokoljeni pobjedom kod Karabatićevog Montpelliera u prvom kolu (30:26), rukometaši njemačkog HSV-a stigli su u mađarski Veszprem, na megdan tamošnjem domaćinu koji je u ovogodišnje izdanje Lige prvaka također startao gostujućom pobjedom (35:27 kontra Tatrana). Nakon 60 minuta bitke s izraženim hrvatskim "štihom" (Sulić na domaćoj, Duvnjak, Vori i Lacković na gostujućoj strani), kao pobjednik je izašao mađarski prvak, slavivši rezultatom 33:30.

Da na "papiru" jače Nijemce u užarenoj Veszprem Areni očekuje vrlo težak zadatak pokazao je već sami početak utakmice, budući da je domaćin vrlo brzo stvorio prednost od 2-3 pogotka razlike, koju je održavao cijelo prvo poluvrijeme. Svaki put kad bi HSV došao na gol zaostatka, Veszprem bi odgovorio pogotkom, i tako se praktički igralo sve do odmora, na koji se otišlo s 15:13 vodstvom domaćina.

Pogodak Marcina Lijewskog za 15:14 na startu drugog poluvremena dao je naslutiti nešto bolji HSV u nastavku, no priča iz prvog poluvremena se nije mijenjala - gosti nikako nisu uspijevali doći do izjednačenja. Utakmica je na "vagi" bila sve do 43. minute, kada su Nijemci po tko zna koji put došli na gol zaostatka (Bertrand Gille za 22:21). No, u sljedećih nekoliko minuta Veszprem je pobjegao na osjetniju prednost i povratka za goste više nije bilo.

Iako konačnih 33:30 ne izgleda toliko uvjerljivo, treba naglasiti da je samo tri minute prije kraja domaćin imao šest golova prednosti (33:27), i da je samo malo opuštanje na kraju dozvolilo HSV-u kozmetičko uljepšavanje rezultata. Kada se pogleda kompletnih 60 minuta, njemački klub i nije zaslužio ništa više od poraza, budući da tokom cijele utakmice niti jednom nije bio u vodstvu.

Bez konkurencije najbolji pojedinac susreta bio je Marko Vujin, koji je postigao čak 13 zgoditaka, dok je naš Renato Sulić triput tresao mrežu njemačkog kluba. Kod HSV-a su, pak, sa šest postignutih pogodaka bolji od ostalih bili Jansen i Lindberg, a vrlo dobar je bio i Blaženko Lacković (5). Preostala dva hrvatska igrača u redovima HSV-a nisu pružila nezaboravnu partiju - Igor Vori je zabio tri, Domagoj Duvnjak dva pogotka.