Valencia i dalje vodeća

Nikola Vlahović • nedjelja, 03.10.2010.

U subotnjem dijelu šestog kola Primere odigrane su tri utakmice. Valencia je došla do nova tri boda, dok je Sporting Gijon prokockao dva gola prednosti i na kraju osvojio samo bod. Real Sociedad osvojio je puni plijen protiv Espanyola.

Nakon poraza u Ligi prvaka od Manchester Uniteda, Valencia je na Mestalli ugostila neugodni Athletico Bilbao. Šišmiši su dobro otvorili susret i već u 11. minuti poveli, a za veliko slavlje na stadionu zaslužan je Aritz Aduriz. Domaćini su i dalje nastavili pritiskati te su tražili i drugi pogodak, međutim, na predah se otišlo s minimalnom prednošću Valencije.

Na početku drugih 45 minuta Bilbao je imao nekoliko prilika da poravna rezultat, ali su svoje prilike promašili Fernando Llorente, Javier Martinez i Gaizka Toquero. Valencia je u prvim minutama sudačke nadoknade potvrdila pobjedu, a za 2:0 zabio je Vicente.

Dok su domaćini čekali da sudac označi kraj utakmice, gosti su brzo reagirali te su u zadnjim sekundama utakmice smanjili rezultat na konačnih 2:1. Mrežu Šišmiša zatresao je Igor Gabilondo. Valencia je tako nastavila s odličnim igrama u Primeri te će i dalje biti vodeća momčad španjolskog nogometnog prvenstva.

Povratnik u prvoligaško društvo, Real Sociedad, nastavio je osvajati bodove te je na svom terenu s 1:0 svladao Espanyol. Gledatelji na stadionu Anoeta jedini pogodak na utakmici vidjeli su pet minuta prije kraja. Tada je vlastitog vratara matirao Juan Forlin i tako donio tri boda Sociedadu.

U izjednačenoj utakmici obje su momčadi imale po 13 udaraca prema golu, međutim Espanyol je bio ozbiljniji te je njihovih devet pokušaja išlo u okvir gola. Sociedad je imao više loptu u svojim nogama te je na kraju sretno i spretno došao no novih bodova.

Sporting Gijon našeg Mate Bilića u šestom je kolu Primere gostovao kod Zaragoze, momčadi s posljednjeg mjesta prvenstvene ljestvice. Sporting je u vodstvo došao u 33. minuti, nakon što je branič Zaragoze Ivica Obradović poslao loptu u vlastitu mrežu.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, no već u u 49. minuti Sporting je povećao svoju prednost, nakon što je najstrožu kaznu sigurno realizirao Diego Castro. Penal je skrivio Jiri Jarošik, za što je dobio i izravni crveni karton.

Zaragoza se, međutim, nije predala te je u samo pet minuta postigla dva gola, a dvostruki strijelac bio je Pongolle. Prvo je Juana Pabla matirao u 56. minuti, a drugi put se u strijelce upisao u 61. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić svoju je priliku ponovno čekao na klupi, a u igru je ušao u 71. minuti umjesto De las Cuevasa. U tom je razdoblju Bilić dva puta zaprijetio domaćem vrataru, ali nije uspio zabiti.