Villarreal opet dobio, Sevilli derbi

Ante Zovko • nedjelja, 03.10.2010.

Villarreal se novom pobjedom zadržao u vrhu Primere. Sve bolju formu osjetio je nemoćni Racing. Sevilla je uvjerljivo svladala težak ispit protiv Atletico Madrida, a sličnu pobjedu bilježi i Getafe. Almeria i Malaga te Osasuna i Levante podijelili su bodove.

Villarreal je nastavio s odličnim predstavama u prvenstvu. Novom pobjedom ostao je na drugoj poziciji, a nakon ovog kola ne može biti lošiji od treće. Na El Madrigalu je pao i Racing kojem Žuta podmornica, danas u najjačem sastavu, nije dala mnogo prilika.

Svojim petim pogotkom u Primeri domaće je u vodstvo doveo Nilmar u devetoj minuti, natrčavši na odbijenu loptu. Već pet minuta poslije rezultat je udvostručio Giuseppe Rossi. Duga lopta našla ga je ispred šesnaesterca, a on prebacuje vratara. U 24. minuti Nilmar je opet blizu, ali ga u namjeri sprječava stativa.

Racing je pokušavao nešto smisliti, ali ništa od toga nije gledateljima oduzimalo dah. Zato jest pokušaj Borje Valera u 59. minuti, kad je vratar Tono treći gol spasio na samoj gol-liniji. Prijetili su do kraja domaći preko Nilmara i Valere, ali nedovoljno za promjenu konačnog rezultata.

Sevilla je odigrala vjerojatno najbolju utakmicu aktualne sezone i ostvarila veliku pobjedu u derbiju kola protiv Atletico Madrida. Poveli su lijepim golom Negreda u 29. minuti i nastavili pritiskati. Isplatilo se u 36. kad za 2:0 zabija Perotti. Njegov udarac nakon prodora Kanoutea odbio se na putu do gola i prevario nemoćnog De Geu.

Loše izdanje Madriđana nastavilo se i u drugom poluvremenu pa su vrlo brzo kažnjeni. U 52. minuti Kanoute povećava razliku i najavaljuje debakl pobjednika Europske lige. Nova lijepa akcija završila je kod Kanoutea, a on sa 16 metara neobranjivo posprema za treći pogodak.

Diego Costa, ušao na početku nastavka, ipak smanjuje na 1:3 u 59. minuti. Costa je iskoristio lošu obrambenu reakciju Caceresa, ubacio se ispred gola i lagano zabio utješni pogodak.

Hercules je od ulaska u prvu ligu nekoliko puta oduševio svoje navijače, ali ne i danas u Getafeu. Ondje je zaustavljen njihov niz od šest gostujućih susreta bez poraza. Domaći su gospodarili terenom i okrunili svoju nadmoć u 21. minuti pogotkom Pareja. Ništa se nije promijenilo ni do 43. i pogotka Manua za 2:0.

Getafe je svoju bolju i uvjerljiviju predstavu zaokružio i trećim pogotkom u mreži. Strijelac je bio Miku u 82. minuti. Da loša utakmica za Hercules završi još lošije pobrinuo se Abel Aguilar dobivši izravni crveni karton u 89. minuti.

Almeria i Malaga odigrali su prilično zanimljiv susret. Povela je Malaga u 50. minuti golom Owusu-Abeyiea. Domaćini su mogli izjednačiti u 63., ali jedanaesterac je upropastio Kalu Uche. Uche se ipak iskupio iz igre, i to u 76. minuti poravnavši na konačnih 1:1.

Dvoboj sa začelja, onaj između Osasune i Levantea, okončan je podjelom bodova. Gledatelji su golove morali čekati do završnice. U 72. minuti Walter Pandiani je zabio za Osasunu, dok je Sergio u 79. postavio konačni rezultat.