Izdržao bunker Nice

Maja Giljanović • nedjelja, 03.10.2010.

Lille je i nakon gostovanja Montpelliera na Municipalu neokrznut, igrači Rudija Garcije pobijedili su Montpellier i nakon osmog kola i dalje su neporaženi, a Nice je na Parku prinčeva izdržala kanonadu i izvukla bod protiv PSG-a.

Statistika je obilato govorila u prilog Lillea protiv Montpelliera, a igrači Rudija Garcije status favorita nisu prokockali. Gosti su na Municipalu pobijedili tek jednom u prijašnjih 14 gostovanja u Lilleu (1997.), prošle godine su popili čašu pelina (1:4), a ni ovog puta nisu prošli puno bolje.

Lilleu je vodstvo donio Sow u 19. minuti, ali veselje domaćih navijača je samo tri minute poslije utišao Giroud iz jedanaesterca. Sow nije odustajao, u 31. minuti je ponovno poslao loptu iza leđa Jourdrena i Lille je na odmor otišao na najboljem putu da i osmu utakmicu uzastopce ne okusi gorak okus poraza.

Gosti su u nastavku preuzeli inicijativu, Belhanda je u 63. minuti bio najbliže izjednačenje, ali Landreaua je spasila stativa. Poljubac sreće Lille nije propustio kapitalizirati, u 80. minuti Gervinho odlično prima loptu Hazarda i podebljava vodstvo.

Nice je tradicionalno neugodan protivnik PSG-u na Parku prinčeva, gosti su iz Pariza u posljednjih pet sezona izgubili samo pretprošle godine (1:2), prošle godine su slavili (1:0), a tim je zadatak igračima Antoinea Kombouarea bio teži jer su prije četiri dana igrali utakmicu Europske lige protiv Karpata (2:0).

PSG je bio bolji svih 90 minuta, pucali su prema Ospini redom Jallet u 11., Hoarau u 27. i 33., Erding u 34., Nene u 36., 60. i 86., Sessegnon u 87., ali Nice je sve izdržala i odnijela bod.