Premiership, 7. kolo, 03.10.2010, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 2:0 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • nedjelja, 03.10.2010.

Igrači Arsenala nisu uspjeli svom menadžeru Arseneu Wengeru za 14. obljetnicu preuzimanja te dužnosti pokloniti i pobjedu nad ljutim londonskim rivalom. Chelsea se oporavio od prošlotjednog poraza i pogocima Didiera Drogbe i Alexa nastavio pobjedničku tradiciju u ogledima s Arsenalom.

Premda su Chelseaju pružili dobar otpor i odigrali jednu od boljih utakmica u susretima s londonskim rivalom, nogometaši Arsenala na kraju su morali priznati zaslužen poraz i stisnuti ruku boljem protivniku.

Svoj 13. pogodak u zadnjih 11 utakmica s Arsenalom postigao je Didier Drogba, a pobjedu je fantastično izvedenim slobodnim udarcem u završnici potvrdio Alex.

Topnici su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj minuti preko Andreja Aršavina i Laurenta Koscielyja stvorili dvije neugodne situacije u šesnaestercu domaćina, no ni Chelsea nije ostao dužan jer s druge strane prijetili su Florent Malouda i Michael Essien.

Igralo se otvoreno, brzo, dopadljivo i bez predaha, a domaće je u 29. minuti morao spašavati i Petr Čech nakon odličnog udarca Aršavina. Tri minute kasnije i Samir Nasri je mogao do pogotka, no njegov udarac odsjeo je pored vratnice.

Propuštene prilike često dođu na naplatu, a dokaz tome bila je i 39. minuta u kojoj je Ramires odlično uposlio Ashleyja Colea, a ovaj ubacio oštru loptu u peterac gostiju. Tamo se sjajno snašao Drogba i skrenuo loptu u bliži kut.

Prednost od jednog pogotka domaćinu je omogućio miran nastavak utakmice, u kojem su svjesno prepustili inicijativu igračima Arsenala, ali ih i žestoko kažnjavali kontranapadima.

Gotovo svaku izgubljenu loptu Topnika Drogba, Malouda i Anelka koristili su za unošenje nereda u gostujuću obranu, a najizgledniju priliku propustio je upravo Anelka, promašivši prazna vrata nakon što je zaobišao Lukasza Fabianskog.

Pet minuta prije kraja pala je odluka. Chelsea je dobio slobodan udarac na 25 metara od gola Arsenala, Drogba je realizaciju prepustio Alexu, a ovaj topovskim udarcem "skinuo paučinu" s Arsenalova gola.

Zaslužena pobjeda Chelseaju je ponovno donijela opipljivu prednost na vrhu. Londončani imaju četiri boda više od Manchester Cityja, pet više od Manchester Uniteda, dok Arsenal sada zaostaje već velikih sedam bodova.

• Obrisan korisnik05.10.2010. u 18:43
    gospodine, negovorimo o ulozeno zaradjeno, govorimo o necemu drugome ovdje, pitao sam kako posluje arsenal???tj koliki je njihov plus???pricas mi o jednom trofeju koji su osvojili, bez poraza, istina, i svaka im cast, ali te pitam koliko je u ekipi trenutno igraca koji su taj trofej... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.10.2010. u 19:34
    ako hoces polemisat argumentima prvo nauciti koristit tipkovnicu a ne pisat tri poruke istu stvar koju ionako niko ne kuzi kaj je pjesnik htio reci, druga stvar jesi ikad bio u Engleskoj a kamoli na stadionu ili ne daj Boze u muzeju kluba sa kojim se tako junacki kurcis? dok smisljas pametan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.10.2010. u 19:20
    ahaaa,očito si klinac kad navijaš chelsea za kojeg se nije znalo do 2005.godine,uskoro će se vratiti u realnost 6-10 mjesta. kad osvoje prvenstvo bez poraza možemo razgovarati,kolko su veliki govore njihove vitrine sa 4 trofeja u 100 godina kojih ne bi bilo bez Abaramovicha,još su uvijek mali klub... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.10.2010. u 13:11
    ovaj smrad sto se registrovao samo da bi provocirao i jos, koje li ironije, uzme pseudonim najpopularnijevog Chelseajevog trenera ikada, ustvari je iskompleksirani fan ManU koji se zdere kaj njegovi ljubimci ne mogu sastavit 2 dobre tekme pa su ih cak i dosadni susjedi prestigli na tablici ;)
  • Obrisan korisnik04.10.2010. u 10:22