Premiership, 7. kolo, 02.10.2010, 13:45 h
Wigan 2:0 Wolverhampton
Wolverhampton

Wiganu bodovi protiv desetorice

Marin Vuković • subota, 02.10.2010.

U svojoj stotoj premierligaškoj utakmici nogometaši Wigana su pred svojim navijačima došli do pobjede nad Wolverhamptonom, koji je po isključenju Karla Henryja veći dio susreta igrao s desetoricom.

U jednosmjernoj utakmici na stadionu DW nogometaši Wigana izborili su pobjedu od 2:0 i osvojili bodove koji će im osigurati nešto mirniji san. Ključan trenutak utakmice zbio se već u 11. minuti kada je izravnim crvenim kartonom zbog brutalnog prekršaja nad Jordijem Gomezom isključen Karl Henry.

Bio je to rijetko viđen start na protivničkog igrača, jedan od onih koji zaslužuju i dva crvena kartona. Henry se bunio, protestirao kod suca, no prave dvojbe oko ove odluke zaista nije bilo.

Vezane vijesti

Prednost igrača više domaćoj je momčadi omogućila dominaciju tijekom cijelog susreta i bilo je samo pitanje trenutka kada će postići vodeći pogodak. Na njega smo ipak čekali sve do 65. minute i slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora gostiju. Odličan udarac Gomeza odsjeo je u gornjem desnom kutu i domaćinu donio prednost od 1:0.

Konačan rezultat i pobjedu potvrdio je Hugo Rodallega pet minuta prije kraja, više sretnim nego spretnim pogotkom. Naime, u pokušaju izbijanja lopte u korner Christophe Berra je pogodio napadača Wigana, a od njegove noge lopta se odbila u mrežu Vukova.