Premiership, 7. kolo, 03.10.2010, 14:30 h
Manchester City 2:1 Newcastle
Newcastle

Johnson srušio Newcastle

Marin Vuković • nedjelja, 03.10.2010.

U prvoj nedjeljnoj utakmici sedmog kola Premier lige nogometaši Manchester Cityja teškom su mukom došli do pobjede od 2:1 i bodova u ogledu s Newcastleom. Čovjek odluke bio je Mancinijev džoker s klupe Adam Johnson, a utakmicu je između ostalog obilježila još jedna u nizu teških ozljeda u ovoj sezoni.

Iako su na Eastlandsu odigrali hrabru i otvorenu utakmicu, nogometaši Newcastlea iz Manchestera putuju bez ijednoga boda. Da stvar bude gora, ostali su bez dvojice igrača, a posebno teško već na početku utakmice ozlijeđen je Hatem Ben Arfa.

Nedugo zatim, u 18. minuti u šesnaestercu gostiju srušen je Carlos Tevez, a sudac Martin Atkinson donio dvojbenu odluku i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Tevez i City je poveo s 1:0.

Newcastle je stvarao dosta neugodnosti domaćinu, pa je samo šest minuta kasnije rezultat još jednom promijenjen. Jonas Gutierrez je natrčao na odbijenu loptu u srcu šesnaesterca i snažnim je udarcem zakucao iza leđa Joea Harta.

City nije imao dobrih rješenja za čvrstu obranu sve do 75. minute. Nekoliko minuta ranije u igru je ušao Adam Johnson i praktički u prvom dodiru s loptom riješio utakmicu.

Primio je loptu s desne strane, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem pogodio dalji kut gostujućeg gola. Mogao je Newcastle do kraja i izjednačiti, no jedan evidentni prekršaj u šesnaestercu Cityja glavni sudac nije kaznio udarcem s bijele točke.

• Obrisan korisnik05.10.2010. u 01:21
    Na njega je nakon samo nekoliko minuta igre (pre)oštro startao Nigel De Jong, po svemu sudeći slomio mu gležanj i pravim čudom prošao bez ikakve opomene glavnoga suca. Ben Arfa je s maskom za kisik na nosilima iznesen s travnjaka. hahhahhahhaha........looooooooooool....jebote...još samo čekan da... [više na forumu]
  • Rege03.10.2010. u 20:27
    Ovi engleski suci su valjda najveći kreteni na svijetu. Za onakav mesarski ulet ni karton! Strava.