Premiership, 7. kolo, 03.10.2010, 16:00 h
Liverpool
Liverpool 1:2 Blackpool
Blackpool

Marin Vuković • nedjelja, 03.10.2010.

Ove sezone nijedno kolo engleskog prvenstva ne može proći bez iznenađenja, a za jedno od najvećih u dosadašnjem tijeku natjecanja pobrinuo se Blackpool. Mandarine su na Anfieldu upisale pobjedu od 2:1 i gurnule Liverpool u zonu ispadanja.

Krizi Liverpoola ne nazire se kraj, izabranici Roya Hodgsona nisu uspjeli pred svojim navijačima svladati novog prvoligaša iz Blackpoola. Štoviše, Liverpool je nakon još jednog slabog izdanja upisao treći ovosezonski poraz, a usput ostao i bez Fernanda Torresa. Španjolski se napadač ozlijedio već početkom utakmice i nakon samo deset minuta igre zamijenjen je Davidom N'Gogom.

Blackpool se Anfieldu predstavio otvorenom i hrabrom igrom, kakvom nisu polučili uspjeh na Stamford Bridgeu i Emiratesu, no negdje im se morala isplatiti. Čvrsti u obrani i iznenađujuće aktivni u napadu, gostujući su igrači već od samog početka stvarali puno problema neuvjerljivim Redsima.

Dobru igru Mandarine su okrunile u 29. minuti nakon neopreznog starta Glena Johnsona i udarca s bijele točke kojeg je u pogodak pretvorio kapetan momčadi Charlie Adam.

Domaći su imali svoje prilike i mogli doći do izjednačenja, no njihov zadatak postao je dvostruko teži u prvoj minuti sudačke nadoknade. Luke Varney je pravovremeno utrčao, prevario ofsajd zamku domaćina i zakucao loptu u bliži kut za 2:0.

Redsi su sve karte stavili na napad i u nastavku pružili nešto bolju partiju. Već u 53. minuti nakon ubačaja Stevena Gerrarda glavom je na 2:1 smanjio Sotirios Kyrgiakos i stvorio se dojam kako se Liverpool vraća u utakmicu.

Unatoč inicijativi Liverpoola, Blackpool je do kraja utakmice ipak uspio sačuvati prednost, a pritom valja posebno istaknuti vratara Matta Gilksa, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama zaključavao svoja vrata.