Rennes 3:1 Toulouse
Toulouse

Rennes vodi prvi put nakon 1970.

Maja Giljanović • nedjelja, 03.10.2010.

Utakmica na Stade de la Route de Lorientu nudila je prvo mjesto i Rennesu i Toulouseu, Rouge et Noir je za preuzimanje čelne pozicije od Saint-Etiennea trebala bilo kakva, a Ljubičice pobjedu od dva gola razlike. Gosti su stajali bolje na terenu, ali u ključnim trenucima nedostajalo im je preciznosti, Rennes je konkretniji, zabija triput i prvi put nakon 1970. godine slavi prvo mjesto na tablici.

Frederic Antonetti je protiv Toulousea na travnjak poslao identičnu postavu koja je prošli tjedan slavila u Nici (2:1) i pogodio, Rennes je u osmom kolu Le Championnata ubilježio i petu pobjedu i preuzeo čelo tablice bod ispred Saint-Etiennea.

Utakmica u Rennesu nudila je prvo mjesto i Toulouseu, u slučaju pobjede od dva gola skinuli bi Saint-Etienne, a u prognozama se najviše tipovalo na podjelu bodova s obzirom da ni Rennes dosad nije izgubio na svom travnjaku niti je Toulouse izgubio na gostovanjima.

Vezane vijesti

Inicijativu su u prvom poluvremenu preuzeli gosti, ali u 45. minuti precizan je bio Danze, poslao loptu iza leđa Valverdea i osigurao Rennesu mirniji odlazak na predah. U drugom poluvremenu Rennes kao da je dobio krila, udarac Kembo-Ekoka u 56. minuti na gol-liniji čisti Cetto, Montano u 59. puca tik pored okvira gola, a u 69. minuti blizu je i Marveaux.

Valverde je Toulouse od drugog kola spašavao do 77. minute kad ga je probio Mangane, a četiri minute poslije u strijelce se upisuje i Marveaux iz jedanaesterca. Sissoko je u 88. minuti spasio obraz Toulousea, rezultat na koncu postavio na dva razlike, ali nažalost gostiju 3:1 je slavio Rennes i preuzeo vodstvo na tablici prvi put nakon punih 40 godina.