Lyon pronašao žrtvu

Maja Giljanović • subota, 02.10.2010.

U jednom su trenutku izgledali kao krava koja je jednim udarcem nogom prolila mlijeko, ali na koncu Lyon Nancy napušta pjevajući. Dejan Lovren je u tek drugoj ligaškoj pobjedi Lavova sudjelovao svih 90 minuta, a nakon što se Nancy od 0:2 vratio na 2:2 Lyonu je pun plijen u 75. minuti osigurao dvostruki strijelac Jimmy Briand.

Utakmica između momčadi s najslabijom statistikom na svom terenu s jedne i momčadi s najslabijom gostujućom statistikom s druge strane u Nancyju je završila slavljem Lyona hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena.

Bivši dinamovac je odigrao svih 90 minuta, a nakon što su naizgled u vjetar bacili prednost od 2:0 Lavovi su na koncu slavili 3:2. Gosti su vodili golovima Lisandra Lopeza u 37. i Jimmyja Brianda u 55. minuti, ali Nancy nije odustajao. U 57. minuti Andre Luiz je postigao prvi gol Nancyja na Marcel-Picotu otkad je ljetos presvučen u umjetnu travu i vratio Nancy u život, a u tom trenutku Lyonu kao da je voda ušla u uši.

Vezane vijesti

Nancy je napadao poput osica i u 70. minuti trud se igračima trenera Pabla Corree isplatio. Andre Luiz je loptu prenio glavom prema Samiju koji je u zračnom dvoboju spretniji od Llorisa, lopte se domogao Feret i pospremio je u prazan gol.

Dvije minute poslije Hadji propušta idealnu šansu za preokret, Marokanac prima loptu na prsa, odlično puca, ali Lloris spašava Lyon. Nepune tri minute poslije na scenu ponovno stupa Briand, golman Bracigliano i Sami smetaju jedan drugom, a Briand oportunistički zabija za novo vodstvo Lavova.

Ovog puta nije im ni na kraj pameti ispustiti prednost i do konca utakmice zatvaraju sve prilaze Llorisu, tek druga je ovo pobjeda Lyona kojom se se digli, ali samo za jednu poziciju, iznad crte na 17. mjesto ispred baš Nancyja, Lensa i Arles-Avignona.

Drugi hrvatski reprezentativac Vedran Runje i potencijalni Gregory Sertic ostali su praznih ruku. Lens je na Auguste Bonalu odigrao kriminalno loše, Dreyer na golu Sochauxa praktički može ostati neocijenjen, a bivšeg hajdukovca su probili Maiga, Brown i Perquis (Sertic je odigrao neprimjetno do 56. minute kad ga je Jean-Guy Wallemme povukao iz igre i priliku dao jednako neraspoloženom Aurieru).

Dolazak Faruka Hadžibegića nije donio pozitivni šok igračima Arles-Avignona, fenjeraš je izgubio i osmu utakmicu uzastopce i opasno se približava prošlogodišnjem rekordu Grenoblea koji je izgubio 11 u nizu. Auxerre je dočekao prvu pobjedu u svim natjecanjima nakon slavlja protiv Zenita 25. kolovoza u baražu Lige prvaka, a donijeli su je Traore, Pedretti, Contout i Birsa.

Jedini remi kola na uzavrelom Geoffroy-Guichardu odigrala su dva najtrofejnija francuska kluba, Saint-Etienne i Marseille. Gignac je goste doveo u vodstvo u 27. minuti samo da bi Battles izjednačio u 59., a prvaci mogu upaliti svijeću za Mandandu koji je u 89. minuti spasio ispred Matuidija. Bordeaux je otpor Lorienta slomio golom Cianija u 25. minuti, Caen je poklekao na Nungesseru (El-Arabi je smanjio u 71., ali slavlje Valenciennesa su u prvom poluvremenu osigurali Pujol i Samassa), a najveću je senzaciju priredio Brest.

Bretonci su nakon 0:1 u Lyonu u trećem kolu od 15 bodova osvojili 12. Odigrali su 0:0 protiv Lorienta, a u pobjedama protiv redom Caena (2:0), Nancyja (2:0), Valenciennesa (1:0) i večeras na Louisu II golom Grougija u 71. minuti protiv Monaca nisu primili ni gola i provizorno su izbili na četvrto mjesto.