1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2010, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1800
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Borut Križarić (Čakovec), Goran Dević (Koprivnica)

Vedran Babić • subota, 02.10.2010.

Nogometaši Splita ponovno su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice zahvaljujući teško izborenoj pobjedi protiv Osijeka u svom Parku mladeži...

Mate Pehar
59'
11
Zvonimir Deranja
68'
7
Juraj Grizelj
82'
Branko Karačić

Split je ove večeri ubilježio četvrtu uzastopnu pobjedu i tako produljio svoj sjajni niz u debitantskoj sezoni. U posljednjih sedam utakmica ne zna za poraz, a protiv Osijeka je stigao do šeste pobjede. Sve to uz samo tri primljena gola ukupno u sezoni! Osječki otpor slomio je Bojan Golubović iz kaznenog udarca samo sedam minuta prije kraja. Dovoljno za novi povratak na čelo prvoligaške karavane barem do nedjelje.

Početna inicijativa Splita umalo je urodila plodom u 16. minuti kada je Vitaić pogodio vratnicu, a to je bila i najbolja prilika u siromašnom prvom dijelu. Osijek se uglavnom bazirao na kontranapade i nije previše prijetio vratima Vukovića.

Drugi dio otvoren je obranom Karduma na udarac glavom Golubovića, ali nakon toga opet je uslijedilo primirje na travnjaku i izgledalo je kako će utakmica završiti neodlučeno i bez golova. Pola sata prije kraja novopridošli Mate Pehar je zamijenio Vitaića i unio malo živosti, a u 83. je minuti upravo on bio igrač na kojem je Lukačević napravio prekršaj u šesnaestercu.

Najstrožu kaznu uspješno je realizirao Golubović, a do kraja utakmice gosti nisu dobili priliku za izjednačenje. Iako je utakmica bila prilično dosadna i lišena velikih prilika, Split je ipak bio poduzetnija momčad i na kraju zasluženo odnosi pobjedu.