1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2010, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1000

Antonija Pavlić • subota, 02.10.2010.

Slaven Belupo i Cibalia reprizirali su prošli svoj susret u prosincu 2009. godine. Na Gradskome stadionu u Koprivnici remizirali su s rezultatom 1:1, a isto kao i tada - sve od igre vidjeli smo u drugih 45 minuta. Cibalia je povela nakon pogreške Rodića i zgoditka Bartolovića, a pet minuta prije kraja iz slobodnog je udarca izjednačio Bagarić...

Krešimir Prgomet
68'
20
Tomislav Božić
86'
4
Josip Duvnjak
90'+2'
Stanko Mršić

Trebao je to biti mali derbi 10. kola Prve hrvatske nogometne lige. Slaven Belupo i Cibalia u prošlosti su u međusobnim ogledima gotovo uvijek producirali odlične i neizvjesne utakmice, ali ovoga puta to nije bio slučaj. Barem u prvih 45 minuta.

Kao i zadnji puta kada su se susreli, 5. prosinca 2009., prvo su poluvrijeme svi koji su vidjeli - brzo i zaboravili. Domaći su preuzeli loptu i više (pokušavali) napadati, no vezna linija nije izgledala osobito povezano, Mario Gregurina svaku bi loptu, kao u strahu, odigrao napamet, Vojnović s njom u nogama ništa nije mogao stvoriti, Jakšinić u igri prema naprijed nije napravio puno, a napadači su bili odsječeni i - nemoćni.

Prvu smo priliku, tako, zabilježili u 10. minuti, kada je Franjo Tepurić glavom pogodio vratnicu, a prvi dio zaključili već dvadeset minuta kasnije kada je Vedran Purić prevario svog braniča na desnoj strani i iz teške situacije u sredini naciljao glavu Aljoše Vojnovića, no Osječanin poslije visokog skoka ipak nije uspio pogoditi okvir gola. Vinkovački golman ukipljeno je samo promatrao let lopte, ali na kraju mogao odahnuti.

Vinkovački naleti na drugoj strani terena nisu, pak, bili vrijedni spomena; tek je nekoliko puta solo prodorom pokušao Bartolović, a u jednoj situaciji Grgić glavom gađao ravno u Rodića.

Drugo poluvrijeme počelo je s naznakom da ćemo gledati bolji nogomet pa smo u 50. minuti svjedočili čak i zgoditku. Tomislav Radotić prema domaćem je šesnaestercu uputio visoku loptu, a Silvio Rodić izašao iz svoga prostora i situaciju pokušao raščistiti glavom, ali lopta ga je preskočila i Mladen Bartolović morao ju je samo lagano gurnuti u praznu mrežu.

Previše dobre igre, ipak, nije bilo u nastavku. Slaven se probudio i nanizao nekoliko dobrih prigoda, međutim ništa od toga nije bilo dovoljno dobro za izjednačenje.

Vedran Purić u 53. minuti pucao je iz daljine (obranio Matković), Bagarić u 69. ubacio iz kornera (Gregurina glavom nije uspio materijalizirati izlazak u prazno vinkovačkog čuvara mreže), minutu kasnije Delić je lukavo pucao kada su svi očekivali centaršut (ponovno je uspješniji bio vinkovački golman), a na novi ubačaj Bagarića u 73. minuti glavom je neprecizan bio Poljak.

No, pet minuta prije kraja Davor Bagarić opravdao je ovoljetno dovođenje i presudio svojoj donedavnoj momčadi. Precizan je bio iz slobodnog udarca s nekih 25 metara i Koprivničanima ipak donio bod, ujedno repriziravši prošlu utakmicu ove dvije ekipe - u prosincu prošle godine također je završilo neodlučeno - 1:1.