1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2010, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 900
Suci: Grizelj, Menđušić (Vinkovci), Živković (Vukovar)
Varaždin
Varaždin
0:0 Zagreb
Zagreb

Remi bez golova

Ivana Strahija • subota, 02.10.2010.

U Varaždinu su domaćini protiv Zagreba upisali svega bod, iako su imali mnogo više prilika za pogodak od svojih gostiju.

Besart Abdurahimi
66'

Luka Pavlović

U prvom poluvremenu gledatelji na Gradskom stadionu u Varaždinu nisu vidjeli ni jedan pogodak. Prvih 10 minuta prošlo je u ispitivanju snaga, nakon čega su se domaći oslobodili i pod pritisak stavili gostujućih 16 metara.

Prve tri domaće prilike imao je Vugrinec, kojem su loptu namještali Šafarić, Brezovec i Golubar, ali bivši igrač Zagreba nije dobro namjestio ciljnik prije izlaska na travnjak. Sve njegove lopte dakle promašuju metu.

Početni sastavi

Varaždin (4-2-3-1): Krklec – Conjar, Sučac, Škvorc, Kvesić – Punčec, Brezovec – Sačer, Šafarić, Golubar – Vugrinec
Zagreb (4-4-2): Višić – Celjak, Pavlović, Tokić, Ivanković – James, Jefthon, Jugović, Jurendić – Medić, Krstanović

Ni gosti nisu mirovali, pa je Krstanović jednom oprobao udarac iz daljine, a interesantna je bila i situacija pred domaćim golom u 17. minuti. Jurendić prolazi po lijevoj strani i nabacuje za Jamesa, no Golubar je brži na lopti. James pada, Zagreb traži penal, ali dobiva žuti karton.

Imao je domaći kapetan i par slobodnih udaraca, koji za protivnike znaju biti često neugodni (četiri gola ove sezone, sva četiri iz slobodnih udaraca), ali ni jedan nije uspio donijeti promjenu na semaforu. Pred sam odlazak na odmor još po jedna prilika za svaku ekipu. Po desnoj strani prošao je Sačer, loptu vratio unazad i pronašao Šafarića, koji s 20 metara puca odlično, ali za dlaku iznad gola. Zatim su Jurendić i Krstanović unijeli nervozu pred domaći gol, ali Krstanović pogađa tek vanjski dio mreže.

U drugom poluvremenu tri prilike za Varaždin, sve tri iz slobodnjaka Brezovca. Posebno je dobra bila ona u 69. minuti, kad je domaći kapetan poslao doličnu loptu, ona se spušta tik pred gol Zagreba, a tamo je Vugrinec, ali je vratar Višić brži na lopti. Slijedi nezgodan šut Jurendića iz daljine, na što Krklec reagira bez problema.

Do kraja poluvremena imali su Zagrepčani udarac iz kuta, imali su ga i domaćini, okušao se u udarcu na gol i povratnik nakon ozljede Aganović, ali se rezultat ne mijenja.

• Obrisan korisnik03.10.2010. u 15:42
    Još uvijek nemrem vjerovati da Beusan veli da je bil penal za Zagreb di naš obrambeni s tijelom gurne igrača Zagreba u skoku iskosa bliže korneru na oko 12 metara(na usporenoj snimci se lijepo vidi da ga rukama nije ni taknul) i istovremeno tvrdi da nije bil penal na Paliću di ga Kešanović... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 08:37
    0:0? ništ čudnoga, kad se bojimo doma igrati s 2 napadača.
  • Obrisan korisnik02.10.2010. u 20:25
    Šteta kaj dečki nisu iskoristili prilike za gol i pobijesili Zagreb...ovo je bila idealna prilika za proboj na tablici...NAPRIJED VARTEKS!!!