1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2010, 18:00 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 2000
Suci: Marijo Strahonja, Boško Vukušić i Andrija Olujić (svi Zagreb)

Ivana Jurica • subota, 02.10.2010.

Posve zasluženo Narančasti iz Krešimirova grada osladili su se pobjedom na Stanovima. Kao što su i najavili, Šibenčani su u najbližem susjedstvu stigli do sva tri boda, uz dva gola Alispahića, te prvijence Jelića i Georgievskog (1:4). Domaćini su poveli, ali i posve potonuli nakon crvenog kartona Banovića na početku drugog poluvremena. S obzirom na prikazano katastrofa Zadrana mogla je biti i daleko, daleko veća.

Marko Gospić
49'
15
Jure Jerbić
61'
13
Niko Peraić
73'
Dražen Jelić
46'
16
Josip Maleš
81'
23
Ante Vrcić
85'
Vjekoslav Lokica

Od početka su Šibenčani zagospodarili terenom, ali prvi su ozbiljnije zaprijetili domaćini. Mršić je izveo korner, a Con glavom nije pogodio željeno mjesto. Konkretnu priliku momčad Vjekoslava Lokice na otvaranju utakmice nije stvorila, no, imala je dvije akcije koje su obećavale puno. U 13. minuti domaćini su mogli povesti, Mršić je opet ubacio, Santini nije stigao do lopte, a na drugoj stativi očistio je Jurčević. Sedam minuta kasnije Zadar je stigao do vodstva: u pokušaju da izbije jednu loptu iz svog kaznenog prostora Kartelo je sam sebe pogodio u ruku, a sudac Strahonja pokazao je na bijelu točku koju je u pogodak pretvorio Santini.

Samo šest minuta Šibenčani su bili u rezultatskom zaostatku: Jakoliš je ubacio s desne strane, na drugoj je stativi sam ostao Alispahić koji glavom pogađa za izjednačenje. Sve do pred kraj poluvremena većih uzbuđenja, odnosno pravih prilika nije bilo. Do 40. minuti kad je, poslije još jednog odličnog centaršuta Mršića, Santini odlično skočio, ali novom vodstvu domaćina ispriječio se okvir gola. U posljednjoj minuti poluvremena do pogotka su mogli i jedni i drugi: prvo domaćini, Santini je izašao sam pred Blaževića, ali pucao je pored desne stative. Na drugoj strani, poslije još jednog centaršuta Jakoliša, na 11 – 12 metara, sam je ostao Alispahić, ali njegov je udarac otišao iznad gola.

I drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti. Jakoliš je išao sam u kontru, ali odlučio je tražiti Alispahića kad je već bilo kasno i prilika je propala. 50. minuta donijela je ključan trenutak na utakmici: Banović je na suparničkoj polovici totalno bespotrebno zaradio drugi žuti karton ostavivši svoju momčad na cjedilu. Pet minuta tražili su Narančasti put do Ježine: slobodan udarac izveo je Bačelić-Grgić, ispred Božića rukom je igrao Bilaver i sudac je po drugi put pokazao na bijelu točku. Drugi pogodak Alispahića, ukupno peti prvenstveni, gostima je donio vodstvo. U 65. minuti prodorni Jakoliš, koji je zadavao puno glavobolje domaćinima, još se jednom našao u ulozi asistenta, ovog puta dodao je Draženu Jeliću, a snažni napadač Šibenika (koji je u nastavku ušao u igru umjesto ozlijeđenog Tokića) lobovao je Ježinu za svoj prvi gol u šibenskom dresu za vodstvo od 3:1.

Igra Zebićeve momčadi tada se potpuno raspala, a Šibenčani su mogli u potpunosti deklasirati domaćine, do vrha im napuniti mrežu. Jer gotovo svaka akcija donosila bi stopostotnu priliku. Teško je i pobrojati koliko su ih gosti promašili, pa i u situacijama kad su išli sami na golmana - Jelić, Alispahić, Husmani, Bačelić-Grgić, Kartelo, Jakoliš. Ipak, u 77. minuti Ježina je i četvrti put morao u mrežu po loptu: Alispahić je asistirao Georgievskom koji vara svog čuvara, a zatim i zadarskog vratara za 1:4. Kao i Jeliću i U-21 reprezentativcu Makedonije to je prvi gol u dresu Šibenika, ali općenito i u hrvatskoj ligi.

Zadar je do kraja utakmice još dva puta ozbiljnije zaprijetio: Gospić je odlično pucao, a Blažević je loptu izvadio iz samog gornjeg lijevog kuta. U sudačkoj nadoknadi još jedna greda Zadra, ovog puta Mršićeva. Na drugoj strani, Šibenik je i dalje redao priliku za prilikom, ali i promašio, pa samo neefikasnosti gostiju Zadar može zahvaliti što na svom terenu nije doživio pravi potop.

Pobjeda Šibenika u Zadru dodatno je zakomplicirala situaciju na dnu ljestvice, večerašnji protivnici sad su samo na jednom bodu zaostatka. Za potpuni bijeg sa začelja Šibenčani će trebati početi osvajati i bodove na domaćem terenu, a brige Dalibora Zebića, koji je muku mučio s gostovanjima, sad se postati i još veće, jer Stanovi više nisu neosvojiva tvrđava za gostujuće momčadi.

• Obrisan korisnik05.10.2010. u 15:33
    Pune tribine dječice male nemaju baklje šibice pale,nemaju bubnjeve pjesme im ružne to je stoka s tribina južne... ŠIBENIK JE DRUGA LIGA!!!
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 08:46
    Da ste bili na utakmici vidili bi što je to bilo...nogomet ili nešto drugo... @AAAAAA nikakvo ruganje već novac.. Freze traktori i seoski putevi to je selendra...............