1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 01.10.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 1.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
Hrvatski dragovoljac
0:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Inter do boda s desetoricom

Damir Žbulj • petak, 01.10.2010.

U prvom susretu 10. kola HNL Hrvatski dragovoljac je ugostio Inter iz Zaprešića. Gosti su u odličnom nizu pobjeda dok su Dragovoljci u svom desetom nastupu tražili prvu prvenstvenu pobjedu…

Mislav Leko
46'
17
Leopold Novak
46'
21
Marin Žugaj
60'
Bernard Gulić
57'

Matija Matko
70'
7
Armand Dubois Yankep
80'
Ilija Lončarević

Na stadionu u Kranjčevićevoj ulici okupilo se oko 500-tinjak gledatelja, a djelitelj pravde bio je jedan od naših najboljih sudaca, Ivan Bebek. Početnih 15-ak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, a prvo veliko uzbuđenje zbilo se u 17. minuti kada gosti iz Zaprešića ostaju s igračem manje. Valentić, kao posljednji igrač obrane, na rubu 16-erca ruši brzonogog Danijela Zlatara te za svoj start dobiva izravan crveni karton. Iz slobodnog udarca Brozović je bio neprecizan.

Nakon isključenja domaći su preuzeli terensku inicijativu pokušavajući čim prije realizirati brojčanu prednost. Mato Grgić našao se u izglednim prilikama za postizanje pogotka no njegova dva pokušaja glavom nisu bila precizna. Nisu ni gosti bili bez prigoda, bez obzira na manjak igrača. Tomislav Šarić je u 24. minuti pobjegao domaćoj obrani, ali njegov udarac prolazi pored vrata Čovića. Iz slobodnog udarca u 42. minuti Grgurević je opasno zaprijetio po gol domaćih no lopta samo dira vratnicu.

Na odmor se odlazi s početnim rezultatom, a kod Hrvatskog dragovoljca ponavlja se već viđena priča iz prethodnih kola. Dobra igra nije rezultirala golovima u mreži protivnika.

U nastavku susreta, umjesto očekivanog pritiska domaće momčadi, Inter je bio bolja i konkretnija momčad. Najveću priliku za domaću momčad u 65. minuti propustio je Špehar koji pogađa gredu, a nakon toga sve se vrti oko Grgurevića koji je bio glavni akter drugog poluvremena. U 71. minuti Kešanović ga ruši u 16-ercu i sudac Bebek opravdano pokazuje na kazneni udarac. Izvođač je upravo Grgurević, no njegov udarac pogađa vratnicu. Isti igrač propušta još jednu veliku priliku u 77. minuti kada njegov udarac ponovno završava samo u okviru gola.

Sudac Bebek podijelio je 11 žutih i jedan crveni karton, a bolji dojam su, bez obzira što su većinu susreta igrali s igračem manje, ostavili gosti te se zasluženo vraćaju kući s osvojenim bodom.