Liga prvaka - Skupina C, 3. kolo, 06.10.2010.
Kadetten 28:30 Cuatro Rayas Valladolid
Cuatro Rayas Valladolid

Španjolci opet slavili u gostima

Mirza Seferagić • srijeda, 06.10.2010.

Španjolski Valladolid ostvario je i drugu pobjedu u isto toliko gostujućih utakmica u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Nakon pobjede u prvom kolu protiv bjeloruskog Dinama (35:30), u drugom su odigrali bez pobjednika na svom terenu protiv Čehovskih Medvjeda (26:26), a svoju drugu gostujuću pobjedu ostvarili su protiv švicarskog Kadettena, a završilo je 30:28.

Utakmica je bila prilično neizvjesna gotovo do samoga kraja, no tada na scenu stupa vratar gostiju Jose Manuel Sierra te s nekoliko sjajnih obrana osigurava nove bodove za svoju ekipu.

Početak utakmice pripao je domaćinima koji stalno vode s dva ili tri pogotka razlike, no krajem prvog poluvremena, pri vodstvu 15:13, rade dvije velike pogreške u napadu te dopuštaju Španjolcima da na odmor odu u egalu (15:15). U drugom se dijelu igralo gol na gol sve do 51. minute kada Sierra ''zaključava'' svoja vrata, a njegovi suigrači to koriste te odlaze na +3 (28:25).

Domaći se uspijevaju približiti na -1 tridesetak sekundi prije kraja, a trener gostiju Carlos Pastor zove minutu odmora deset sekundi prije isteka vremena i to se pokazalo odličnim potezom jer je iz tog napada reprezentativac Norveške Harvard Tvedten postigao posljednji pogodak za konačnih 30:28.

Čak je pet igrača postiglo po šest pogodaka na ovoj utakmici, a kod Švicaraca su to bili Patrail, Uršić i Kukučka dok su kod Španjolaca najbolji bili Tvedten i Fernandez.

Tako je Valladolid dospio na prvo mjesto skupine C s pet bodova iz tri odigrane utakmice, a drugi su Čehovski Medvjedi s tri boda i utakmicom manje. Oni će svoju utakmicu trećeg kola odigrati sutra (7. listopada) protiv Dinama u Minsku, a posljednji par iz ove skupine, Pick Szeged i danski AaB Handball, svoju će utakmicu odigrati 10. listopada.