Pobjede Kiela i Pick Szegeda

Josip Piršljin • ponedjeljak, 11.10.2010.

Rukometaši njemačkog Kiela ostvarili su svoju drugu pobjedu u Ligi prvaka svladavši poljski Kielce našeg Mirze Džombe 33:29. U skupini C Pick Szeged iz Mađarske nije imao većih problema protiv danskog AaB Handballa.

Kiel je nakon pobjede protiv Chamberya i neodlučenog rezultata protiv Barcelone tražio drugu pobjedu u skupini A. Ostvarili su je, ali puno teže od očekivanog. Jaki otpor aktualnom prvaku Europe pružili su rukometaši Kielcea, no u završnici susreta ipak su bili koncentriraniji Nijemci. U redovima domaće momčadi istaknuli su se Marcus Ahlm, Momir Ilić i Filip Jicha koji su postigli po šest pogodaka, a u poljskoj ekipi nezaustavljiv je bio Srbin Rastko Stojković koji je Thierryju Omeyeru utrpao 13 golova. Mirza Džomba se nije upisivao u strijelce.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru u kojoj je Kiel tek pred kraj uspio pobjeći Poljacima na tri gola razlike i na odmor otići sa 16:13. Niti u nastavku utakmice domaći ne uspijevaju rano povećati svoju prednost. Susret se prelomio malo prije kraja kada Jicha i Zeitz pogocima donose Kielu konačnih 33:29. Nakon tri odigrana kola, Kiel drži drugo mjesto iza Rhein-Neckar Löwena, dok je Kielce ubilježio sva tri poraza.

U skupini C Pick Szeged je nakon Schauffhausena pobijedio i danski Aab Handball na domaćem parketu. Danci nisu bili dostojan protivnik Mađarima koji su ih bez većih poteškoća pobijedili s visokih 37:28. Momčad iz Aalborga dosada nije nikad ostvarila pobjedu u Ligi prvaka, a da se to neće dogoditi niti u užarenoj atmosferi dvorane u Szegedu najavili su vrlo rano domaći igrači.

Pick Szeged je odlično otvorio utakmicu i rano došao do visokog vodstva. Što je susret odmicao, Mađari su povećavali prednost i na poluvremenu su imali 18:13. Danci su bolju igru prikazali samo početkom drugog poluvremena kada smanjuju na tri gola razlike, no više od toga nisu mogli jer domaći uvjerljivom igrom privode utakmicu kraju s devet pogodaka prednosti. David Katzirz i František Šulc su predvodili Pick Szeged sa sedam golova, dok je u gostujućoj ekipi najbolji bio Jonas Erik Larholm s devet zgoditaka. Na tablici Pick Szeged drži treću poziciju s četiri boda, a Aab je uspio skupiti samo jedan bod iz tri utakmice.